Drewno i biel, szarość i róż, zieleń i złoto – są takie połączenia, które sprawdzają się zawsze. Jeśli więc urządzacie właśnie swoje mieszkanie i szukacie duetów idealnych, podpowiemy, jak łączyć kolory we wnętrzu.
Jak łączyć kolory we wnętrzu?
Mówi się, że o gustach się nie dyskutuje – i to prawda. Nie istnieją połączenia kolorów, które podobać się będą każdemu. Są jednak takie duety, dzięki którym wnętrze jest harmonijne, a my czujemy się w nim dobrze. Przedstawiamy wnętrzarskie pewniaki, idealne dla tych, dla których łączenie barw jest czarną magią 😉
Biel i drewno
Drewno co prawda nie jest kolorem, tylko surowcem, ale to właśnie ono zestawione z czystą bielą to podstawa stylu scandi. Ten duet wprowadza do wnętrza harmonię i spokój, pozwala się wyciszyć i głęboko zrelaksować. To idealny zestaw dla wszystkich, którzy w otoczeniu natury czują się najlepiej.
Ściany pomalowane odcieniem Moon z kolekcji odcieni złamanej bieli Tikkurila Optiva White:
Biel i szarość
To połączenie także spotyka się w stylu skandynawskim, choć nadaje ono wnętrzu bardziej wyrazisty charakter. Nierzadko mówi się, że biało-szare wnętrza są chłodne i eleganckie. Tak jak w modzie, tak i w tym przypadku wszystko zależy od aranżacji i akcesoriów. Szarości oczarowały nas do tego stopnia, że poświęciliśmy im całą kolekcję – Tikkurila Deco Grey.
Ściany pomalowane odcieniem 1955 z kolekcji szarości Tikkurila Deco Grey:
Granat i biel
Odważne, ale nie kontrowersyjne połączenie. Dla wszystkich, którzy potrzebują akcentu kolorystycznego, który nie będzie zbyt mocny i dominujący. Z dodatkiem czerwieni będzie bazą do stylu marynarskiego. Biel i granat to z pewnością ciekawy zestaw.
Ściany pomalowane odcieniem N429 Denim z palety Tikkurila Symphony:
Żółć i biel
Dodanie słonecznych akcentów to sprawdzony przepis na ciepłe i harmonijne wnętrze. Choć wielu kojarzy kolor żółty z latami 90., warto to skojarzenie „odczarować” i odważyć się na któryś z jego nasyconych lub zgaszonych odcieni – paleta żółcieni jest naprawdę bogata!
Podobny efekt uzyskasz łącząc biel z odcieniem S302 Grapefruit z palety Tikkurila Feel the Color:
Szarość i róż
Połączenie tych dwóch pastelowych odcieni sprawdza się zarówno w modzie, jak i wnętrzach i co ciekawe – od lat jest na czasie. Wbrew pozorom pasuje nie tylko do dziecięcych pokoi – jego harmonijność sprzyjać będzie skupieniu, ale stworzy też przyjazną przestrzeń w pokoju dziennym czy sypialni.
Podobny efekt uzyskasz łącząc odcień G77 Boudoir oraz K498 Haven z palety Tikkurila Symphony:
Róż i złoto
Choć ich zestaw to stosunkowo młody trend, trzeba przyznać, że te dwa kolory idealnie pasują do kobiecych wnętrz. Gabinety, sypialnie czy salony – wszędzie, gdzie je zastosujemy, uzyskamy dziewczęcą przestrzeń z nutą elegancji. Wisienką na torcie są dodane do nich meble czy akcesoria w nasyconych kolorach.
Perłowy blask nada przedmiotom farba Tikkurila Taika Pearl Paint dostępna w palecie 26 odcieni, w tym także w kolorze złota i srebra.
Podobny efekt do tego na zdjęciu uzyskasz, łącząc ze złotem odcień Y415 Carnosa z palety Tikkurila Symphony.
Złoto i szmaragdowa zieleń
Głęboka zieleń w połączeniu ze złotem czy miedzią to sposób na stylowe wnętrze, do którego pasować będą także naturalne surowce, ciemne dodatki czy rośliny. Ponieważ kolor zielony uspokaja, z powodzeniem można zastosować go w przestrzeniach o różnym przeznaczeniu.
Podobny efekt we wnętrzu uzyskasz, łącząc z miedzianym odcieniem 2034 Copper KM kolor butelkowej zieleni N371 z palety Tikkurila Symphony.
To nasze propozycje 🙂 Swoje przygotowała także Paulina z profilu Pieprznik Pauliny, która znana jest z zamiłowania do połączeń kolorystycznych dla odważnych 😉 Zobaczcie jej tablicę na Pinterest:
To właśnie Paulina i jej wpis Duety idealne były naszą inspiracją 🙂 Jej duety idealne to:
Lamperia i listewka (odcień G390)
Stara drewniana ława i jej nowy kolor (M476 Rooibos)
Wpis jest częścią cyklu „Potęga inspiracji”, w ramach którego ukazały się dotychczas:
– Jak pomalować meble – stara ławka szkolna
– Rowerowa historia, czyli malowanie roweru
– Czy kolor wpływa na nasze życie?
– Różowa wyspa kuchenna ze starego bufetu
– Kuchenna batalia, czyli atrament na kuchennym froncie
– Mieszkać w stylu wabi-sabi, czyli japońskie piękno przemijania
– Trend Urban Jungle cz. 2 – Jak eksponować rośliny
– Dojrzały banan, czyli metamorfoza komody z mdf
– Wielkanocne dekoracje + rama na kwiaty DIY
– Trend Urban Jungle
1 Komentarz
Adrian
6 listopada 2018 at 10:59Bardzo podoba mi się ten odcień szmaragdowej zieleni i nie raz myślałem, żeby wprowadzić go do swojego wnętrza. Obawiam się tylko, że w połączeniu z moimi meblami, pomieszczenie wyda się ciężkie.