wielkanocne-dekoracje
Tikkurila

Wielkanocne dekoracje + rama na kwiaty DIY

28 marca 2018

Już niedługo nasze stoły opanują zające, kurczaki i pisanki. Ich wartość sentymentalna jest bezdyskusyjna, dlatego wszelkie próby wchodzenia w polemikę na temat stylu świątecznego stołu są z góry skazane na niepowodzenia. Spróbujmy trochę odczarować wielkanocne dekoracje – ich delikatność i pomysłowość pewnie nie jednego zadziwi. Na końcu wpisu znajdziecie także pomysł na wielkanocny projekt DIY! Ciekawi?

Wielkanocne dekoracje + rama na kwiaty DIY

– wpis gościnny autorki bloga Ale Tu Ładnie –

Wielkanocne dekoracje w błękicie

Błękit to kolor jasnego nieba, na które czekaliśmy podczas szybko zapadających zimowych wieczorów. Przyroda budzi się do życia, weekendy zachęcają do spędzania czasu na łonie natury. To niebieskie niebo i świeży kolor zieleni, to kolory wiosny.

Pisanki

Dekoracje wielkanocnych jaj to nieodłączny element tradycji, w który chętnie angażujemy dzieci. Można im pokazać sposoby farbowania naturalnymi barwnikami. Długie gotowanie w wywarze z modrej kapusty nada jajkom niebieski kolor, zaś obierki z cebuli zafarbują skorupki na brązowy odcień. Można pomalować je pisakami lub przyprawić im uszka. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Kwiaty

Już wkrótce drzewa i krzewy wystrzelą pąkami. Najpiękniejszą dekoracją stołu są gałęzie biało kwitnących jabłoni, żółtych forsycji, zerwanych w ogrodzie żonkili. Bazie, pieszczotliwie nazywane kotkami, też będą pięknie zdobić wazon.

Zobacz pozostałe inspiracje wielkanocne, które przygotowała Karolina: kliknij tutaj.

***

Wielkanocne dekoracje – rama na kwiaty DIY

Karolina z bloga Ale Tu Ładnie przygotowała dla Was prostą i piękną wielkanocną dekorację, która z powodzeniem sprawdzi się także po Świętach J W odcieniu błękitnego nieba i z ciętymi kwiatami w probówkach, jest uosobieniem wiosny i sposobem na odświeżenie każdego wnętrza. Jak ją wykonać? O tym piszemy niżej 🙂

wielkanocne-dekoracje

 1. Wybierz ramę obrazu lub ramkę na zdjęcia, którą planujesz pomalować.
 2. wielkanocne-dekoracje

 3. Przygotuj ją do malowania – wyczyść, przeszlifuj papierem ściernym, a następnie usuń powstały pył.
 4. Wybierz kolor i maluj! Karolina postawiła na odcień H366 z wzornika Tikkurila Symphony i matową, wodorozcieńczalną emalię akrylową Tikkurila Everal Aqua Matt 10.
 5. wielkanocne-dekoracje

 6. Nałóż 2-3 warstwy, zachowując między nimi odstęp 4 h, i pozostaw do wyschnięcia.
 7. wielkanocne-dekoracje

 8. Następnie, wedle uznania, możesz zawiesić na górnej części ramy bawełniany sznurek lub żyłkę, do którego przywiążesz probówki – miniwazoniki na świeże kwiaty:

  wielkanocne-dekoracje

  albo przymocować do ramki plecki, do których przywiążesz jedną probówkę, np. na gałązkę bazi:

Jak Wam się podoba ten pomysł na dekorację? Piszcie w komentarzach!


Wpis jest częścią cyklu „Potęga inspiracji”, w ramach którego ukazał się wpis „Trend Urban Jungle”. Już wkrótce kolejne!

Brak Komentarzy

  Zostaw Odpowiedź

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.