Pokój dziecka

Pokój dla trojaczków – półka na książki DIY

1 sierpnia 2017

Pamiętacie ostatni projekt, który wykonałem dla mojej osobistej wesołej gromadki? Spieszę więc donieść, że skrzynia na zabawki to dopiero początek! W końcu nic nie może się zmarnować. A już na pewno nie zapas MDF-u, którego – jak pamiętacie – mam pod dostatek 😉 Drugi projekt dla dzieciaków to półka na audiobooki i książki. Jeśli jesteś młodym czytelnikiem i nie masz jeszcze 20 lat, to śpieszę z wyjaśnieniem: książka to jest tak jakby transkrypcja audiobooka. A audiobook – to doskonale wiesz. To taka kilkugodzinna recytacja, która najlepiej wychodzi facetowi, który grał w tym starym filmie Sci-Fi pt. Seksmisja.

Pokój dla trojaczków – półka na książki DIY
– wpis gościnny przygotowany przez blogera
Pan Fleks

Wracając do mojej szafki – konstrukcja jest do bólu prosta. Dwa boki, góra i dół oraz tzw. plecy. Całość jest skręcona, a otwory są zaszpachlowane (podobnie jak w projekcie skrzyni), szpachlówką Tikkurila Spakkeli Wood Putty. Jestem pewny, że każdy amator stolarki bez problemu poradzi sobie ze stworzeniem formy półki.

Szafka_na_ksiazki_DIYSzafka_na_ksiazki_DIY

Żeby jednak szafka nie wyglądała zbyt banalnie, postanowiłem ją nieco ozdobić. Na przedniej ściance zamocowałem księżyc i kilka gwiazdek. Jak wykonać takie elementy? Wyciąłem je oczywiście z ….MDFu! Proces wygląda mniej więcej tak:

Szafka_na_ksiazki_DIYSzafka_na_ksiazki_DIYSzafka_na_ksiazki_DIY

Zapytacie z pewnością, jak zrobić tak idealne ciała niebieskie? Wcześniej kontur gwiazdki drukuję na kartce i przyklejam go do płyty MDF. Księżyc natomiast odrysowałem od okrągłej miski. Najpierw jeden okrąg, a następnie drugi. W zależności od fazy księżyca, jaką chcesz osiągnąć, musisz pomanipulować swoim wzornikiem. Pamiętaj tylko, że gorzej śpi się podczas nowiu!

Szafka_na_ksiazki_DIY
Wszystkie elementy maluję dokładnie tak samo, jak skrzynię na zabawki dla dzieci, o której pisałem Wam ostatnio. Dwie warstwy emalii gruntującej Tikkurila Everal Aqua Primer i dwie warstwy emalii wodorozcieńczalnej Tikkurila Everala Aqua. Tak jak w przypadku każdego tego typu projektu, warto pamiętać o zachowaniu odpowiednich przerw technologicznych, pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw farby. Wtedy efekt malowania będzie najlepszy. Odcienie, których użyłem do pomalowania szafki to: Daydream, Yellow transparent oraz Haven. Wszystkie kolory znajdziecie w kolekcji Tikkurila Kids Style.

Szafka_na_ksiazki_DIYSzafka_na_ksiazki_DIY
Księżyc i gwiazdki montuję cienkimi sztyftami do korpusu szafki. A jak zamocować taką szafkę do ściany? Ja używam do tego celu specjalnych zawieszek. Można je kupić w hurtowni stolarskiej. Zawieszki montuje się w górnej części szafki – mają miejsce na hak, a dodatkowo można je regulować, żeby dopasować szafkę do ściany

Szafka_na_ksiazki_DIY

To było proste, prawda? 🙂 Bądźcie czujni, bo już wkrótce kolejny autorski projekt, który na pewno przypadnie do gustu Wam i Waszym dzieciakom! Stay tuned!

Szafka_na_ksiazki_DIY

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.