Inspiracje wnętrzarskie

Kolekcja Tikkurila Minerals – inspirowana naturą

15 marca 2018

W dzisiejszych czasach nasze życie przepełnione jest codzienną gonitwą i nadmiarem bodźców, a im intensywniej żyjemy, tym intensywniej poszukujemy spokoju i wytchnienia. Odpowiedzią jest nowa kolekcja Tikkurila Minerals, dzięki której każde wnętrze stanie się harmonijnym miejscem relaksu.

Kolekcja Tikkurila Minerals – inspirowana naturą

Spokój mieszka w naturze

… i to tam zazwyczaj poszukujemy ukojenia i odpoczynku od wymagającej codzienności. Bo czy jest coś bardziej relaksującego niż spokojne morze, uderzające z delikatnym pluskiem o kamienisty brzeg? Lub widok pola po sianokosach? Świadomość, że niezależnie od naszych wyzwań czy trudności przyroda nadal trwa w swoich cyklach, odpręża i nadaje naszemu życiu zupełnie nową perspektywę. Dlatego…

Wprowadźmy spokój do naszych domów

Kolekcja Tikkurila Minerals, inspirowana naturą i jej skarbami, to kompozycja zgaszonych odcieni marmuru, słomy, spokojnego morza, ale i bardziej nasyconych barw dojrzałego buraczka, stalowej szarości czy atramentu. Każdy z kolorów w kolekcji to doskonałe tło dla naturalnych materiałów, takich jak drewno lub kamień, podkreślające ich teksturę i głębię. Dzięki delikatnej nutce szarości w każdym z odcieni można je dowolnie zestawiać – bez obaw, że nie będą do siebie pasować.

N405 Terracota, czyli kolor roku w odcieniu wypalonej gliny

Z czym kojarzy nam się terracota? Rękodzieło, europejska architektura, klify oświetlane promieniami zachodzącego słońca… Trendy są jednoznaczne – w tym sezonie królują ciepłe odcienie, a ich uosobieniem jest właśnie odcień N405 Terracota. Na ścianach południowych ciepłe, naturalne światło wydobywa z niego czerwone nuty; chłodniejsze, północne światło eksponuje ziemistą, brązową tonację. I za tę różnorodność go kochamy!

Terracota i jej idealni kompani

Jak łączyć ten kolor z innymi odcieniami? Elegancką i wysublimowaną kompozycję uzyskamy, łącząc N405 Terracota ze stonowanym, pastelowym odcieniem Y487 Piazza, którym pomalowany jest parawan:

Odważnym rekomendujemy połączenie odcienia N405 Terracota ze stalową szarością Y500 Wrought Iron lub buraczkowym odcieniem M425 Beetroot. Spektakularny efekt gwarantowany!

Poskromić czerwienie

W kolekcji Tikkurila Minerals nie brak także innych czerwieni. Ziemiste odcienie S471 Etruscan, M476 Rooibos czy M425 Beetroot stonować można poprzez zestawienie ich z neutralnymi, spokojnymi odcieniami: kremowym Y458 Merino, szarobrązowym V484 Driftwood czy ciepłym, jasnoszarym Y487 Piazza.

Buraczkowa komoda w odcieniu M425 Beetroot na tle ściany w kolorze V484 Driftwood:

Odrobina stalowej szarości Y500 Wrought Iron w detalach (biurko i panel za nim) dodaje całej aranżacji odważnego charakteru.

Kolekcja Tikkurila Minerals – dla każdego coś dobrego

Różnorodność odcieni w kolekcji Tikkurila Minerals zaspokoi gusta zarówno tych, którzy nade wszystko przepadają za spokojnymi, stonowanymi odcieniami, jak i odważnych, którzy lubią w domach nasycone akcenty. My natomiast zachęcamy do eksperymentów – czasem wystarczy przemalować jedną ścianę czy mebel, by we własnym domu poczuć się zupełnie inaczej!

Zobacz aranżacje w pozostałych odcieniach z kolekcji Tikkurila Minerals:

Zielonkawy odcień V447 Serpentine świetnie sprawdzi się w łazience:

Słomkowy odcień H456 Straw w przedpokoju wręcz zaprasza, by wejść. Dodatkowo idealnie komponuje się z naturalnymi akcesoriami, jak wiklinowy kosz czy naturalne drewno:

Stonowane odcienie X438 Secret oraz Y458 Merino tworzą harmonijną, spokojną przestrzeń do odpoczynku.

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź