Tikkurila

Kolekcja Tikkurila Minerals – inspirowana naturą

15 marca 2018

W dzisiejszych czasach nasze życie przepełnione jest codzienną gonitwą i nadmiarem bodźców, a im intensywniej żyjemy, tym intensywniej poszukujemy spokoju i wytchnienia. Odpowiedzią jest nowa kolekcja Tikkurila Minerals, dzięki której każde wnętrze stanie się harmonijnym miejscem relaksu.

Kolekcja Tikkurila Minerals – inspirowana naturą

Spokój mieszka w naturze

… i to tam zazwyczaj poszukujemy ukojenia i odpoczynku od wymagającej codzienności. Bo czy jest coś bardziej relaksującego niż spokojne morze, uderzające z delikatnym pluskiem o kamienisty brzeg? Lub widok pola po sianokosach? Świadomość, że niezależnie od naszych wyzwań czy trudności przyroda nadal trwa w swoich cyklach, odpręża i nadaje naszemu życiu zupełnie nową perspektywę. Dlatego…

Wprowadźmy spokój do naszych domów

Kolekcja Tikkurila Minerals, inspirowana naturą i jej skarbami, to kompozycja zgaszonych odcieni marmuru, słomy, spokojnego morza, ale i bardziej nasyconych barw dojrzałego buraczka, stalowej szarości czy atramentu. Każdy z kolorów w kolekcji to doskonałe tło dla naturalnych materiałów, takich jak drewno lub kamień, podkreślające ich teksturę i głębię. Dzięki delikatnej nutce szarości w każdym z odcieni można je dowolnie zestawiać – bez obaw, że nie będą do siebie pasować.

N405 Terracota, czyli kolor roku w odcieniu wypalonej gliny

Z czym kojarzy nam się terracota? Rękodzieło, europejska architektura, klify oświetlane promieniami zachodzącego słońca… Trendy są jednoznaczne – w tym sezonie królują ciepłe odcienie, a ich uosobieniem jest właśnie odcień N405 Terracota. Na ścianach południowych ciepłe, naturalne światło wydobywa z niego czerwone nuty; chłodniejsze, północne światło eksponuje ziemistą, brązową tonację. I za tę różnorodność go kochamy!

Terracota i jej idealni kompani

Jak łączyć ten kolor z innymi odcieniami? Elegancką i wysublimowaną kompozycję uzyskamy, łącząc N405 Terracota ze stonowanym, pastelowym odcieniem Y487 Piazza, którym pomalowany jest parawan:

Odważnym rekomendujemy połączenie odcienia N405 Terracota ze stalową szarością Y500 Wrought Iron lub buraczkowym odcieniem M425 Beetroot. Spektakularny efekt gwarantowany!

Poskromić czerwienie

W kolekcji Tikkurila Minerals nie brak także innych czerwieni. Ziemiste odcienie S471 Etruscan, M476 Rooibos czy M425 Beetroot stonować można poprzez zestawienie ich z neutralnymi, spokojnymi odcieniami: kremowym Y458 Merino, szarobrązowym V484 Driftwood czy ciepłym, jasnoszarym Y487 Piazza.

Buraczkowa komoda w odcieniu M425 Beetroot na tle ściany w kolorze V484 Driftwood:

Odrobina stalowej szarości Y500 Wrought Iron w detalach (biurko i panel za nim) dodaje całej aranżacji odważnego charakteru.

Kolekcja Tikkurila Minerals – dla każdego coś dobrego

Różnorodność odcieni w kolekcji Tikkurila Minerals zaspokoi gusta zarówno tych, którzy nade wszystko przepadają za spokojnymi, stonowanymi odcieniami, jak i odważnych, którzy lubią w domach nasycone akcenty. My natomiast zachęcamy do eksperymentów – czasem wystarczy przemalować jedną ścianę czy mebel, by we własnym domu poczuć się zupełnie inaczej!

Zobacz aranżacje w pozostałych odcieniach z kolekcji Tikkurila Minerals:

Zielonkawy odcień V447 Serpentine świetnie sprawdzi się w łazience:

Słomkowy odcień H456 Straw w przedpokoju wręcz zaprasza, by wejść. Dodatkowo idealnie komponuje się z naturalnymi akcesoriami, jak wiklinowy kosz czy naturalne drewno:

Stonowane odcienie X438 Secret oraz Y458 Merino tworzą harmonijną, spokojną przestrzeń do odpoczynku.

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.