Tikkurila

Jak dekorować wnętrza kwiatami?

28 lutego 2018

Zainspiruj się aranżacjami florystycznymi i roślinnością. Fińska Młoda Projektantka Roku Laura Väinölä radzi, jak stworzyć niezwykłe aranżacje kwiatowe, które ożywią otaczającą nas przestrzeń.

Jak dekorować wnętrza kwiatami?

Laura Väinölä zaopatruje się w materiały florystyczne w hurtowni, gdzie ma zapewniony większy wybór niż w zwykłej kwiaciarni. W swojej pracy Laura tworzy niesamowite aranżacje roślinne jako alternatywę dla tradycyjnego bukietu róż. W okresie letnim, projektantka wykorzystuje mech i inne naturalne materiały, które znajdzie na łąkach lub w lesie.

Czym się kieruje?

Kolory są doskonałym sposobem na wyrażenie uczuć oraz podkreślenie osobistego stylu. Eksponują poszczególne cechy i przyciągają uwagę do detali. Lubię bawić się kontrastami i kolorami, które się uzupełniają. Zastosowanie kombinacji czystego koloru i barw tonalnych sprawia, że efekt końcowy jest tak interesujący.

5 porad jak dekorować wnętrza kwiatami

  1. Kwiaty cięte

Najlepszym sposobem na to, aby aranżacje z kwiatów ciętych utrzymały się w wazonie jak najdłużej, jest usunięcie szybko więdnących liści z łodygi oraz codzienne zmienianie wody. Równie dobrym sposobem jest codzienne, delikatne podcinanie łodygi. Taki zabieg pomoże kwiatom lepiej wchłaniać wodę.

  1. Zainspiruj się sztuką i modą

Oprócz śledzenia trendów florystycznych, czerp inspirację ze świata sztuki. Ponadczasowe motywy kwiatowe zawsze stanowią ważny element w branży modowej. Kwiaty są najlepszym sposobem na podkreślenie najbardziej efektownych detali w Twoim domu.

  1. Baw się kontrastem

Zastosowanie kombinacji czystego koloru i barw tonalnych sprawia, że efekt końcowy jest tak interesujący. Możesz wprowadzić inspirującą kolorystykę do Twojego domu, łącząc różne barwy w kwiatowych aranżacjach. Sprawdź kolory z palety Tikkurila Feel the Color – głęboki czerwony Wild Rose N338 i delikatny Forget me not H353.

  1. Ponadczasowy artyzm

Najbardziej fascynującą cechą kwiatów jest ich ponadczasowość oraz fakt, że nigdy nie są nudne. Kwiaty nie poddadzą się naszej woli, podczas projektowania aranżacji florystycznych należy szanować ich naturę i cykl życia. Jeżeli dany projekt ma istnieć przez np. miesiąc, rośliny nie mogą w tym czasie zwiędnąć. Jeżeli świeże kwiaty nie są dostępne, okazy, które już przekwitły również mogą być wykorzystane do stworzenia pięknych dekoracji.

  1. Zabierz odrobinę natury do swojego domu

Połącz mech z polnymi kwiatami, aby wprowadzić naturalną aurę do Twojego wnętrza. Kwiaty, oprócz tego, że są pięknym dodatkiem w każdym domu, również pomagają poczuć więź z naturą, nawet w przestrzeni miejskiej.

Zainspiruj się kolorami natury z palety barw Tikkurila Feel the Color:

Poszukujesz inspiracji? Zajrzyj tutaj:

Top 3 sposoby na szybką metamorfozę mieszkania
5 sposobów na szybką zmianę wnętrza
Farby do zadań specjalnych


Fińska Młoda Projektantka Roku 2016 Laura Väinölä jest znana przede wszystkim ze swojej marki florystycznej Flora & Laura. Piastuje również funkcje dyrektora kreatywnego Duotone Creative House, agencji specjalizującej się produkcjach design, foto i video oraz dyrektora marki Pre Helsinki, platformy promującej fińskie wzornictwo na świecie.

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.