farby do zadań specjalnych Tikkurila Magnetic
Tikkurila

Farby do zadań specjalnych

6 maja 2016

Wokoło wiosna, a więc świetny czas na odświeżenie przestrzeni, w której żyjemy. Dzięki dostępowi do wnętrzarskich inspiracji oraz szczegółowym poradom, coraz chętniej decydujemy się wykonać metamorfozy własnoręcznie. I bardzo dobrze 🙂 Zwłaszcza, że często nie wymaga to wielkich nakładów finansowych, a dobrego rozeznania. Przedstawiamy farby do zadań specjalnych!

Farby do zadań specjalnych

Widzę ciemność 😉 czyli farba fluorescencyjna

farby do zadań specjalnych fluorescencyjna Tikkurila Taika Glow

A raczej – widzę w ciemności! Nowość Tikkurila – wodorozcieńczalny, fluorescencyjny laserunek do ścian i sufitów Tikkurila Taika Glow odmieni każde wnętrze, w którym zostanie użyty. Zasada działania jest prosta – wymaluj dowolny kształt na ścianie w miejscu dobrze doświetlonym, a następnie ciesz się blaskiem tego kształtu nocą. Efekt utrzymuje się do 6 godzin. Ten innowacyjny produkt świetnie sprawdzi się w pokojach dziecięcych, restauracjach i klubach, a artystom otworzy nowe możliwości kreatywnej ekspresji!

Farba perłowa

farby do zadań specjalnych perłowa farba Tikkurila Taika Pearl Paint

Perłowa farba do ścian Tikkurila Taika Paint to prosty sposób na uatrakcyjnienie wnętrza. W pokoju dziecięcym stworzysz z jej pomocą bajkowy świat. Użyta w pokoju dziennym, rozjaśnia go optycznie i ożywia aranżację. Pomalowane nią detale nadadzą wnętrzu wytworny charakter.

Farba tablicowa

farby do zadań specjalnych farba tablicowa Tikkurila Liitu

Zapewne to dziecko w każdym z nas sprawia, że niewielu potrafi powstrzymać się przed namazaniem czegoś kredą na tablicy, gdy tylko takową zobaczy. Czemu więc się powstrzymywać? 😉 Wodorozcieńczalna farba tablicowa Tikkurila Liitu zamieni wybraną przez Ciebie powierzchnię – ścianę, mebel, element wyposażenia domu – w przestrzeń do pisania. W przeciwieństwie do tablic, które znamy ze szkoły, nasza farba tablicowa występuje w 13 tysiącach kolorów z mieszalnika. Możesz zamalować nią front szuflady albo całą ścianę – ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia 🙂

Farba magnetyczna

farby do zadań specjalnych farba magnetyczna Tikkurila Magnetic

Są wśród nas tacy, którym braknie miejsca na lodówce na kolejne magnesy i przypominacze. Można więc powiększyć magnetyczną powierzchnię do rozmiaru ściany – wystarczy pomalować ją farbą magnetyczną Tikkurila Magnetic, a następnie umieszczać na ścianie wszystko, co piękne i ważne, bez konieczności dziurawienia powierzchni gwoździami czy pinezkami lub brudzenia taśmą klejącą czy klejem. Farba ma kolor grafitowy, ale jeśli nie pasuje on do aranżacji wnętrza, nic nie stoi na przeszkodzie, aby położyć na nią farbę nawierzchniową w wybranych kolorze. Farba magnetyczna zachowa swoje właściwości! Dobrym pomysłem jest połączenie farby magnetycznej i tablicowej – szczególnie lubią je dzieci.

Farba do podłogi

farby do zadań specjalnych farba do podłogi

Biała podłoga… Wielu o niej marzy, ale niewielu wie, że nie musi zrywać tej dotychczasowej, aby mieć nową. Można ją przemalować! Farba Tikkurila Betolux Akva nadaje się do podłóg i schodów drewnianych, betonowych i metalowych w domach.

Jak przemalować podłogę drewnianą? Najpierw oczyścić malowaną powierzchnię. Jeśli podłoga jest już pokryta farbą, olejem, bejcą czy innym preparatem do podłóg, po wyczyszczeniu podłogi należy ją przeszlifować, a następnie odpylić. Ewentualne ubytki należy uzupełnić kawałkami drewna lub szpachlówką do drewna. Następnie należy nałożyć 2-3 warstwy farby Tikkurila Betolux Akva, stosując się do poniższych wskazówek:

  • powierzchnie betonowe: nowe powierzchnie pokryj jedną warstwą Tikkurila Betolux Akva rozcieńczoną 10% z wodą. Następnie na nowe i uprzednio malowane powierzchnie betonowe nałóż 2-3 warstwy nierozcieńczonej farby Tikkurila Betolux Akva. Do małych powierzchni używaj wałka z krótkim włosiem lub syntetycznego pędzla.
  • powierzchnie drewniane: na powierzchnie z surowego drewna nałóż 1-2 warstwy gruntu uszczelniającego Tikkurila Multistop. Wykończ 2-3 warstwami nierozcieńczonej farby Tikkurila Betolux Akva przy użyciu syntetycznego pędzla. Uwaga: Farba szybko schnie, dlatego należy wcześniej zaplanować pracę, aby uniknąć nakładania się warstw farby. Malować na raz kilka desek wzdłuż ich długości; ewentualne poprawki wykonaj po wyschnięciu farby.
  • Powierzchnie metalowe: zagruntuj preparatem Tikkurila Rostex Super Akva, a następnie nałóż 2-3 warstwy nierozcieńczonej farby Tikkurila Betolux Akva.

Farbą Tikkurila Betolux Akva możesz pomalować także podstopnie. Najlepsze zostawiliśmy na koniec – do wyboru masz mnóstwo odcieni! Na pewno znajdziesz swój wymarzony kolor.

Farba do ścian w łazience

farby do zadań specjalnych farba na ściany w łazience i kuchni

Glazura w łazience to swojego rodzaju standard. Warto jednak wiedzieć, że to nie jedyna opcja – zamiast kłaść płytki, ścianę możesz pomalować i zyskać dzięki temu nowe możliwości dekoratorskie. Ważne, aby wybrać odpowiednią farbę, tzn. taką, która sprawdzi się w pomieszczeniach o wyższej wilgotności, czyli np. łazience. My do malowania łazienki polecamy specjalistyczną farbę akrylową Tikkurila Luja, dostępną w wariancie matowym lub półmatowym, która zawiera środek biobójczy. Paleta kolorystyczna obejmuje ponad 13 tysięcy odcieni!

matowa farba do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności Tikkurila Luja 7
specjalistyczna matowa farba akrylowa
Tikkurila Luja Matt 7
półmatowa farba do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności Tikkurila Luja 20
specjalistyczna półmatowa farba akrylowa
Tikkurila Luja Semi Matt 20

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.