Pył, hałas i utrudnienia – lista minusów sama układa nam się w głowie i sprawia, że remont łazienki z ulgą odkładamy na później. Aby oswoić to niewątpliwie niewdzięczne zagadnienie, blogerka Green Canoe przygotowała poradnik, jak zrobić remont łazienki i nie zwariować. Ciekawi?
Metamorfoza łazienki – jak przeprowadzić remont łazienki
Kafelki od podłogi do sufitu to popularne rozwiązanie w polskich łazienkach. Nie inaczej było w łazience Green Canoe, którą urządzali poprzedni właściciele jej domu. Aby nadać pomieszczeniu lekkości, Joanna wybrała nowe kafle i postanowiła położyć je tylko do wyznaczonej wysokości. Odsłonięta ściana miała być pomalowana farbą.
Gdy stworzysz koncepcję, zaplanuj prace. Kluczową sprawą jest dobór produktów. Przede wszystkim wybierz te przeznaczone do pomieszczeń narażonych na wilgoć, takich jak łazienka. Green Canoe podkreśla, że ich jakość ma ogromne znaczenie. Nie oszczędzaj na materiałach, bo jest to oszczędność pozorna, o czym przekonasz się, gdy trzeba będzie zrobić poprawki, a w najgorszym razie – remontować od nowa. Postaw na jakość – szybciej zakończysz remont i zdecydowanie dłużej będziesz cieszyć się z efektów swojej pracy.
Przejdźmy do konkretów 🙂 Poniżej znajdziesz instrukcję, jak krok po kroku wykonać remont łazienki, na przykładzie łazienki Green Canoe.
KROK 1: DEMONTAŻ PŁYTEK
Skuwanie płytek to trudne zadanie i trzeba wykonać je ostrożnie, aby jak najmniej uszkodzić ścianę pod nimi. Trudno tego uniknąć, a więc uzupełnij ubytki szpachlówką przeznaczoną do wilgotnych pomieszczeń – Tikkurila Presto LV. Możesz zastosować ją do szpachlowania płyt gipsowych, pilśniowych, betonu i powierzchni gipsowych. Rezultat: gładka i twarda powierzchnia, przygotowana do dalszych prac.
KROK 2: NOWE KAFELKI
W kwestii nakładania nowych płytek nie odkryjemy Ameryki 😉 Po prostu to zrób zgodnie z zalecaną przez producenta technologią 🙂
KROK 3: ZABEZPIECZENIE ŚCIAN I SUFITÓW PRZED WILGOCIĄ
Skutki zawilgocenia trudno zaliczyć do przyjemnych: nieestetyczne plamy i zacieki, odpadanie farb i tynków, alergie i wywołane nimi uciążliwy katar czy bóle głowy. Można ich uniknąć, zabezpieczając powierzchnię przed wilgocią. Za pomocą wałka pomaluj ścianę 2 warstwami preparatu Tikkurila Luja Moisture Stop. Poczekaj, aż wyschnie i przejdź do kroku 4.
KROK 4: MALOWANIE ŚCIAN FARBĄ
Wiesz już, że należy wybrać farbę dedykowaną do pomieszczeń specjalnych, narażonych na wilgoć. My polecamy farbę Tikkurila Luja, która zawiera środek grzybobójczy, chroniący powierzchnię przed pleśnią i grzybami. Farba z rodziny Luja jest także odporna na szorowanie. Do wyboru masz 3 stopnie wykończenia: matowy, półmatowy i błyszczący, a dodatkowo możesz ją zabarwić na jeden z 13 tysięcy kolorów z naszej palety! Joanna z Green Canoe wybrała farbę matową – Tikkurila Luja Matt – w kolorze Pure Comfort z Kolekcji Nastrojów, idealnie komponującą się z bielą płytek. Nałóż wałkiem 2 warstwy i poczekaj, aż wyschnie.
I to koniec „ciężkich prac”. Pozostaje już tylko posprzątać, zamontować wyposażenie łazienki i zacząć się nią cieszyć 🙂 Życzymy powodzenia w remontowych poczynaniach!
Zajrzyj do Green Canoe, aby przeczytać więcej o metamorfozie jej łazienki: http://greencanoe.pl/8331-2/
PS. Jeśli nie chcesz zrywać kafelków, możesz je przemalować – o tym napiszemy już wkrótce 🙂
Brak Komentarzy