tikkurila_jak-odmienić-salon-z-aneksem_4
Salon

Jak odmienić salon z aneksem – metamorfoza

27 sierpnia 2018

Pewnego dnia Elwira z bloga Jak Ona To Robi postanowiła, że długoletni związek z popielatą szarością należałoby już zakończyć… Na etapie inspiracji sięgnęła więc po kolory z palety Tikkurila Minerals, a ponieważ wybrać ten jedyny odcień nie było łatwo, o pomoc poprosiła swoich fanów. Zobaczcie, jak odmieniła swój salon z aneksem kuchennym.

Jak odmienić salon z aneksem – metamorfoza

I tak właśnie zaczyna się historia kolejnej metamorfozy w cyklu Nic u nas bez Was. Do akcji zaprosiliśmy trzy blogerki, które we własnych wnętrzach przetestowały odcienie z kolekcji Tikkurila Minerals, prosząc wcześniej swoich fanów o opinię i poradę. W cyklu Nic u Nas bez Was mogliście dotychczas podziwiać szałwiową sypialnię Izy z bloga Colores De Mi Alma.

Jak odmienić salon z aneksem kuchennym – część wypoczynkowa

Salon w poprzednim wcieleniu prezentował się dobrze – zobaczcie sami:

tikkurila_jak-odmienić-salon-z-aneksem_3

Ponieważ jednak ściana w kolorze telewizora (tu pozdrawiamy męża Elwiry ;)) już jej się opatrzyła, a wnętrze przestało cieszyć, Elwira sięgnęła do katalogu kolekcji Tikkurila Minerals. Jak sama mówi:

„Subtelne i delikatne odcienie, a w dodatku pięknie zaprezentowane w katalogowych wnętrzach, zdecydowanie nie pomogły w podjęciu decyzji”

Dlatego poprosiła swoich fanów o pomoc. Po instagramowych konsultacjach przyszedł czas na wprowadzenie zmian.

Ostatecznie blogerka zdecydowała się na odcień Y487 Piazza, który niejeden projektant nazwałby odcieniem greige – połączeniem szarości i beżu. Elwira pomalowała nim ścianę, na której znalazł się telewizor oraz przestrzeń nad białymi szafkami kuchennymi. Pozostałe ściany i sufit zostały odświeżone w kolorze klasycznej bieli.

tikkurila_jak-odmienić-salon-z-aneksem_4

Aby wyróżnić wyraźnie strefę wypoczynkową od kuchennej i zyskać nowe miejsce do przechowywania, nad telewizorem zawisły szafki, a ich kolor inspirowany jest wymarzoną, szmaragdową sofą, która zawitała do salonu. O metamorfozie szafek napiszemy więcej już niebawem 🙂

Jak odmienić salon z aneksem kuchennym – część kuchenna

Do tego, by zupełnie odmienić tę część salonu i dodać jej spokojnej elegancji, wystarczyło dosłownie kilka zmian. W kuchni na ścianie zostały położone nowe, heksagonalne kafelki; ciemny blat został zastąpiony konglomeratem imitującym marmur. Dodatek złota w formie baterii i akcesoriów nadał kuchni elegancki charakter.

Jakie farby wybrać do malowania salonu?

Przede wszystkim takie, których wysoka jakość pozwoli długo cieszyć się efektem metamorfozy 🙂 Do pomalowania ściany w kolorze Y487 Piazza Elwira użyła wodorozcieńczalnej farby Tikkurila Optiva Matt 5, która gwarantuje trwałość koloru oraz posiada podwyższoną odporność na plamy i zabrudzenia. Pozostałe ściany odświeżyła białą farbą Tikkurila Optiva White optycznie powiększającą i rozświetlającą wnętrze, natomiast sufit – głęboko matową, antyrefleksyjną Tikkurila Anti-Reflex White.

Zobaczcie sami, jak wygląda salon z aneksem kuchennym po zmianach:

O metamorfozie przeczytacie też na blogu Jak Ona To Robi.

PS. Jeśli także planujesz malowanie, zerknij do naszego poradnika malowania ścian i instrukcji malowania sufitów i sprawdź, jakich błędów w malowaniu ścian lepiej nie popełnić 🙂

1 Komentarz

  • Reply
    Barbara
    19 września 2018 at 10:36

    Kolor szafek do mnie totalnie przemówił! Zieleń to jest to!

Zostaw Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.