metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_7
Salon

Biały salon w nowej odsłonie

31 sierpnia 2018


Jak myślicie, czy można przekonać zatwardziałego wielbiciela bieli, aby wybrał inny kolor ścian w swoim salonie? Ta metamorfoza udowadnia, że tak. Zapraszamy do salonu Pauliny z bloga Deer Home!

Metamorfoza salonu w odcieniu z kolekcji Tikkurila Minerals

Ten salon to ostatnie wnętrze w cyklu „Nic u nas bez Was”, w którym zaprzyjaźnieni z nami blogerzy odmieniają swoje wnętrza w tonacjach z kolekcji Tikkurila Minerals. Dotychczas ukazały się metamorfozy sypialni Izy z bloga Colores De Mi Alma oraz salonu Elwiry z bloga Jak Ona To Robi. W obu projektach autorki konsultowały wybór koloru ze swoimi czytelnikami.

Gdy biel już się opatrzy…

Zalety białych wnętrz są nie do przecenienia – można w nich stworzyć aranżację w niemal każdym stylu i kolorze, są optycznie lekkie, pomagają się wyciszyć. Jak więc namówić prawdziwego fana bieli na kolorystyczne eksperymenty? Pokazać mu kolekcję kolorów Tikkurila Minerals, pełną spokojnych, naturalnych odcieni 🙂

metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_2

Trudny wybór koloru

Paulina z bloga Deer Home, jak sama przyznaje, nie wyobrażała sobie przestrzeni innej niż biała – a przynajmniej do czasu, gdy w jej ręce nie trafił katalog Tikkurila Minerals. Blogerka rozważała trzy odcienie z kolekcji: szaro-beżowy Y487 Piazza, skandynawski błękit X438 Secret i ciepły beż z nutą szarości Y458 Merino, a punktem odniesienia była granatowa, welurowa sofa, stanowiąca centralny punkt salonu. W wyborze pomogli czytelnicy i blogerka ostatecznie postawiła na ostatni z odcieni – Y458 Merino. Czy był to dobry wybór? Zobaczcie sami:

„Nie zabiera wizualnie przestrzeni i nie przytłacza. Świetnie komponuje się z drewnem, marmurem w naszym stoliku kawowym i przyjemną fakturą weluru kanapy. Wreszcie pasuje do szarych dodatków, których mamy dość dużo i jest pięknym tłem dla świeżych kwiatów”.

metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_12

Malowanie ścian i sufitu

Paulina zaakcentowała kolorem jedną ścianę, a dodatkowo odświeżyła sufit. Jeśli i Ty planujesz przeprowadzić właśnie takie zmiany, pamiętaj, aby prace rozpocząć od sufitu. Zajrzyj do naszego poradnika malowania ścian i zobacz praktyczne wskazówki, jak pomalować sufit.

metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_

Czym zagruntować ściany i sufit?

Po przygotowaniu sufitu i ścian do malowania, zostały one zagruntowane podkładem Tikkurila Optiva Primer. Warto go użyć, ponieważ wyrównuje chłonność podłoża i ujednolica malowaną powierzchnię, co wpływa na zwiększenie wydajności farby nawierzchniowej. Grunt można także zabarwić na kolor zbliżony do koloru finalnego wymalowania, co ma znaczenie szczególnie w przypadku ciemnych kolorów – użycie gruntu wpływa na zmniejszenie liczby warstw farby nawierzchniowej.

metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_11

Którą farbą pomalować sufit?

Sufit to powierzchnia, na której z uwagi na kąt padania światła, wyjątkowo dobrze widoczne są wszelkie smugi czy niedociągnięcia w malowaniu. Dlatego do jego malowania najlepiej sprawdzi się farba o właściwościach antyrefleksyjnych, która zapewni jednolitą powłokę i optycznie zniweluje niedoskonałości podłoża. Paulina przetestowała głęboko matową, białą farbę Tikkurila Anti-Reflex White, która zapewnia brak smug i pasów i bardzo dobrze kryje – przy przemalowywaniu sufitów białych lub w odcieniach bieli, wystarczy już jedna warstwa. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dot. malowania sufitu.

metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_8

Farba do ścian – którą wybrać?

Przede wszystkim odporną na zabrudzenia i bezpieczną dla zdrowia – tu świetnie sprawdzi się rodzina farb do ścian Tikkurila Optiva. Paulina wybrała wersję matową, czyli Tikkurila Optiva Matt 5, którą cechuje najwyższa odporność na zmywanie i szorowanie zabrudzeń na mokro, a kolor jest trwały i odporny na blaknięcie.

metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_9

Zobaczcie, jak wygląda salon Pauliny pod zmianach:

O zmianach oczami blogerki przeczytacie na blogu Deer Home!

 

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.