metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_7
Salon

Biały salon w nowej odsłonie

31 sierpnia 2018


Jak myślicie, czy można przekonać zatwardziałego wielbiciela bieli, aby wybrał inny kolor ścian w swoim salonie? Ta metamorfoza udowadnia, że tak. Zapraszamy do salonu Pauliny z bloga Deer Home!

Metamorfoza salonu w odcieniu z kolekcji Tikkurila Minerals

Ten salon to ostatnie wnętrze w cyklu „Nic u nas bez Was”, w którym zaprzyjaźnieni z nami blogerzy odmieniają swoje wnętrza w tonacjach z kolekcji Tikkurila Minerals. Dotychczas ukazały się metamorfozy sypialni Izy z bloga Colores De Mi Alma oraz salonu Elwiry z bloga Jak Ona To Robi. W obu projektach autorki konsultowały wybór koloru ze swoimi czytelnikami.

Gdy biel już się opatrzy…

Zalety białych wnętrz są nie do przecenienia – można w nich stworzyć aranżację w niemal każdym stylu i kolorze, są optycznie lekkie, pomagają się wyciszyć. Jak więc namówić prawdziwego fana bieli na kolorystyczne eksperymenty? Pokazać mu kolekcję kolorów Tikkurila Minerals, pełną spokojnych, naturalnych odcieni 🙂

metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_2

Trudny wybór koloru

Paulina z bloga Deer Home, jak sama przyznaje, nie wyobrażała sobie przestrzeni innej niż biała – a przynajmniej do czasu, gdy w jej ręce nie trafił katalog Tikkurila Minerals. Blogerka rozważała trzy odcienie z kolekcji: szaro-beżowy Y487 Piazza, skandynawski błękit X438 Secret i ciepły beż z nutą szarości Y458 Merino, a punktem odniesienia była granatowa, welurowa sofa, stanowiąca centralny punkt salonu. W wyborze pomogli czytelnicy i blogerka ostatecznie postawiła na ostatni z odcieni – Y458 Merino. Czy był to dobry wybór? Zobaczcie sami:

„Nie zabiera wizualnie przestrzeni i nie przytłacza. Świetnie komponuje się z drewnem, marmurem w naszym stoliku kawowym i przyjemną fakturą weluru kanapy. Wreszcie pasuje do szarych dodatków, których mamy dość dużo i jest pięknym tłem dla świeżych kwiatów”.

metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_12

Malowanie ścian i sufitu

Paulina zaakcentowała kolorem jedną ścianę, a dodatkowo odświeżyła sufit. Jeśli i Ty planujesz przeprowadzić właśnie takie zmiany, pamiętaj, aby prace rozpocząć od sufitu. Zajrzyj do naszego poradnika malowania ścian i zobacz praktyczne wskazówki, jak pomalować sufit.

metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_

Czym zagruntować ściany i sufit?

Po przygotowaniu sufitu i ścian do malowania, zostały one zagruntowane podkładem Tikkurila Optiva Primer. Warto go użyć, ponieważ wyrównuje chłonność podłoża i ujednolica malowaną powierzchnię, co wpływa na zwiększenie wydajności farby nawierzchniowej. Grunt można także zabarwić na kolor zbliżony do koloru finalnego wymalowania, co ma znaczenie szczególnie w przypadku ciemnych kolorów – użycie gruntu wpływa na zmniejszenie liczby warstw farby nawierzchniowej.

metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_11

Którą farbą pomalować sufit?

Sufit to powierzchnia, na której z uwagi na kąt padania światła, wyjątkowo dobrze widoczne są wszelkie smugi czy niedociągnięcia w malowaniu. Dlatego do jego malowania najlepiej sprawdzi się farba o właściwościach antyrefleksyjnych, która zapewni jednolitą powłokę i optycznie zniweluje niedoskonałości podłoża. Paulina przetestowała głęboko matową, białą farbę Tikkurila Anti-Reflex White, która zapewnia brak smug i pasów i bardzo dobrze kryje – przy przemalowywaniu sufitów białych lub w odcieniach bieli, wystarczy już jedna warstwa. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dot. malowania sufitu.

metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_8

Farba do ścian – którą wybrać?

Przede wszystkim odporną na zabrudzenia i bezpieczną dla zdrowia – tu świetnie sprawdzi się rodzina farb do ścian Tikkurila Optiva. Paulina wybrała wersję matową, czyli Tikkurila Optiva Matt 5, którą cechuje najwyższa odporność na zmywanie i szorowanie zabrudzeń na mokro, a kolor jest trwały i odporny na blaknięcie.

metamorfoza-salonu-tikkurila-minerals_9

Zobaczcie, jak wygląda salon Pauliny pod zmianach:

O zmianach oczami blogerki przeczytacie na blogu Deer Home!

Poznaj inne pomysły na metamorfozę salonu!

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.