tikkurila_metamorfoza-sypialni_4
Sypialnia

Metamorfoza sypialni z szałwiowym akcentem

12 czerwca 2018

Słoneczny, ciepły żółty H456 Straw, zgaszony błękit z dodatkiem szarości X438 Secret, czerwień przełamana brązowymi tonacjami N405 Terracotta – kolekcja Tikkurila Minerals to odcienie zgaszone i nasycone, inspirowane naturą i trendami królującymi w świecie designu. W jaki sposób pokazać ich siłę i magię tworzenia pięknych wnętrz? Tylko na podstawie prawdziwych, domowych metamorfoz. 

Metamorfoza sypialni z szałwiowym akcentem

Tak narodził się pomysł na akcję Nic u nas bez Was. Do udziału w niej zaprosiliśmy kilku znanych autorów blogów, którzy zdecydowali się odmienić swoje wnętrza kolorami z kolekcji Tikkurila Minerals. Czym różni się ta akcja od innych? Otóż o zdanie zapytają oni swoich fanów, którzy będą mogli wskazać lub zagłosować na odcień, który lubią najbardziej. Im więcej pomysłów, tym ciekawsza metamorfoza 🙂 Przed Wami pierwsza z trzech odsłon akcji, którą zrealizowała…

Iza Perez Harriette z bloga Colores De Mi Alma

Sami nie wiemy, czy we wnętrzach Izy bardziej urzeka nas świeża kompozycja kolorów, oryginalne dodatki czy wszechobecne rośliny… Pewne jest natomiast, że Iza zaprojektowała swój dom w najdrobniejszym szczególe, co – cóż zrobić – po prostu nas zachwyca. Które wnętrze postanowiła odmienić?

Sypialnia – pokój najważniejszy

Iza zdecydowała się przeprowadzić zmiany w sypialni. Dotychczas stawiała na różne odcienie niebieskiego w połączeniu z bielą, będącą najlepszym tłem dla ulubionych dodatków blogerki.

Metamorfoza sypialni – tak wyglądała przed zmianami:

tikkurila_metamorfoza-sypialni_5

Tikkurila Minerals – jak wybrać kolor

Nie było to proste 🙂 Sama Iza, obejrzawszy katalog z kolekcją, powiedziała:

„Piękna stonowana paleta barw inspirowana naturą. Bardzo spodobały mi się ich subtelne odcienie. Już to, że zastanawiałam się nad ciepłymi barwami (Straw i Terracotta), których nie tak dawno pozbyłam się z moich wnętrz, może świadczyć o tym, że wszystkie kolory bez wyjątku są intrygujące”.

tikkurila_metamorfoza-sypialni_1

Iza postawiła na spójność wybranego koloru z aranżacją całego mieszkania – dlatego zawęziła wybór do odcienia chabrowego, szarobłękitnego X438 Secret i szałwiowego V447 Serpentine.

tikkurila_metamorfoza-sypialni_2

O zdanie zapytała Was na Instagramie, a im więcej głosów zyskiwał niebieskawy X438 Secret, tym bardziej Iza dojrzewała do decyzji, że pomaluje sypialnię na odcień V447 Serpentine. Rogata dusza 😉

Malowanie ścian – którą ścianę wybrać

Iza od początku wiedziała, że chce pomalować jedną ścianę. Ale jak zdecydować którą? Warto spojrzeć na całe pomieszczenie i zastanowić się, czy:

  • wybrany kolor nie podkreśli nielubianych elementów, np. grzejnika
  • czy i w jakim stopniu inne części pomieszczenia będą skąpane w jego poświacie
  • w jakim stopniu chcemy tę ścianę wyeksponować dla domowników i gości
  • gdzie w pomieszczeniu znajdują się źródła światła i jak wpłyną na kolor

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, Iza wybrała boczną ścianę z biurkiem i kredensem, która znajduje się w ocienionej części pokoju i jest widoczna dla każdego, kto stanie w drzwiach.

Potem przyszedł czas na malowanie – tu z pomocą przychodzi nasz poradnik i odpowiednia farba – blogerka postawiła na trwałą i odporną na szorowanie Tikkurila Optiva Matt 5.

Metamorfoza sypialni – efekt zmian poniżej

tikkurila_metamorfoza-sypialni_10

Jak Wam się podoba?


Metamorfoza sypialni Izy Perez Harriette to pierwsza odsłona akcji Nic u nas bez Was, promującej kolekcję kolorów Tikkurila Minerals. Do udziału w niej zaprosiliśmy kilku znanych autorów blogów, którzy zdecydowali się odmienić swoje wnętrza. O zdanie zapytają oni swoich fanów, którzy będą mogli wskazać lub zagłosować na odcień, który lubią najbardziej. Już wkrótce kolejne wnętrza i kolejne metamorfozy!

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.