Sypialnia

Tikkurila Color Now – paleta Hazy / Metamorfoza sypialni

28 kwietnia 2017

Paleta Hazy z kolekcji Tikkurila Color Now 2017 to zestaw odcieni idealnych do wnętrz kobiecych i subtelnych, w których poszukujemy wytchnienia. Właśnie dlatego Monika z bloga Kamperki wybrała Hazy do swojej sypialni i przeobraziła ją z ciemnobrązowego, ciężkiego pokoju w delikatną, eteryczną i pastelową przestrzeń. Zobacz, jak wykonać podobną metamorfozę!

Tikkurila Color Now – paleta Hazy / Metamorfoza sypialni

Paleta Hazy inspiruje do zmian! 7 zmysłowych, pudrowych kolorów zainspirowało Monikę do tego, by zmienić ciemną, brązową sypialnię na eleganckie, pełne subtelności miejsce odpoczynku.

Przed metamorfozą jedna ze ścian pokryta była grubą tapetą w kolorze brązowym. Całość sprawiała dość ciężkie i mroczne wrażenie, zdecydowanie odbiegające od barw, które na co dzień preferuje blogerka.

Dobór nowych odcieni nie był przypadkowy: pokój ma zaledwie 13 metrów kwadratowych, dlatego Monika wykluczyła nasycone, ciemne odcienie, na korzyść białego oraz delikatnej szarości (Haven K498), a w detalach: pastelowego różu (Maiden X420). Najważniejsze było takie dobranie kolorów, by optycznie nie pomniejszyły pokoju.

Krok 1 – przygotowanie pomieszczenia

Pokój został opróżniony, półki odkręcone, a rzeczy ciężkie, takie jak łóżko i szafa, zostały szczelnie okryte folią ochronną.

Krok 2 – usunięcie tapety i uzupełnienie ubytków w powierzchni

Na ścianie, z której usunięto tapetę, pozostało wiele ubytków, które wymagały uzupełnienia masą szpachlową. Po wyschnięciu szpachlówki, miejsca poprawek zostały wyszlifowane i wygładzone.

Krok 3 – przygotowanie powierzchni do malowania

Ściany zostały dokładnie wyczyszczone, zmatowione i odpylone. Tak przygotowana powierzchnia została pomalowana 1 warstwą farby gruntującej Tikkurila Optiva Primer i pozostawiona do wyschnięcia na 4 godz.

Krok 4 – malowanie ścian

Zgodnie z koncepcją Moniki dwie ściany miały stać się białe, a ta, na której wcześniej była tapeta, oraz ukryty za drzwiami kawałek czwartej ściany – szare.

Blogerka użyła więc rozświetlającej wnętrze białej farby Tikkurila Optiva White, a szarość uzyskała dzięki pomalowaniu ich matową farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w odcieniu z palety Hazy – K498 Haven.

Po dokładną instrukcję malowania ścian zajrzyj do naszego Poradnika.

Krok 5 – własnoręcznie namalowany obraz

Aby dodać sypialni kobiecego charakteru, Monika własnoręcznie wykonała dekorację w postaci obrazu na płótnie. To świetny pomysł na niepowtarzalny i dopasowany do upodobań domowników ozdobny akcent. Jako źródło inspiracji kolorystycznej posłużyła oczywiście paleta Hazy. Do stworzenia obrazu blogerka wybrała dwa kolory: jasnoszary K498 Haven oraz przydymiony róż X420 Maiden. Do namalowania dekoracji Monika użyła farby do ścian Tikkurila Optiva Matt 5.

Krok 6 – końcowy szlif

Pokój został uprzątnięty; na wyschniętą ścianę wróciły półki, a na swoje miejsce – meble.

Na ścianach zawisły grafiki, obraz i zdjęcia. Całość uzupełniły tekstylia w kolorach z palety Hazy oraz kobiece akcenty, takie jak różowe lustro, świece, grafiki na ścianach czy własnoręcznie wykonane szafki nocne. Eteryczności dodaje żyrandol chmurka.

Na nas nowa sypialnia Moniki robi ogromne wrażenie! Jak się Wam podoba?

PRZED:

PO:

PS. Zajrzyjcie też do wpisu Moniki na blogu Kamperki.com 🙂

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.