Tikkurila

Tikkurila Color Now 2017 – Paleta Growth oczami architekta

8 czerwca 2017

Energia, dynamika i gotowość na to co nowe! Taka jest paleta GROWTH, której różnorodność odcieni pozwala na kreację niezwykłych i oryginalnych połączeń kolorystycznych. Jak wykorzystać odważne barwy we wnętrzach, z czym je zestawiać i do kogo ta paleta pasuje najbardziej? Zapytaliśmy architektkę Darię Trzepla-Strzeńską. Sprawdź, co nam odpowiedziała!

 

Tikkurila Color Now 2017 – paleta GROWTH oczami architekta

ARANŻACJA WNĘTRZ

Tikkurila: Energetyczne, żywe barwy i nieoczywiste połączenia – to propozycja dla odważnych i lubiących eksperymentować z designem. Które wnętrza wyeksponują charakter tej palety?

Daria Trzepla-Strzeńska:

Nowoczesne i odważne wnętrza podkreślą charakter palety Growth. Intensywne barwy dobrze wyglądają z trendową stylistyką. Kolory tej palety doskonale będą się sprawdzać w pomieszczeniach kuchennych, jadalniach, pokojach nastolatków oraz salonach, nadając im bardzo współczesny charakter. Żywa kolorystyka rozświetla pomieszczenia, możemy zatem stosować ją również we wnętrzach z małym dostępem do światła dziennego. Ta odważna kolorystyka dobrze się sprawdzi zarówno w nieoczywistych aranżacjach apartamentów miejskich, jak i we współczesnych podmiejskich rezydencjach.

T: Paleta Growth bazuje na odważnych zestawieniach odcieni, a nawet kontrastach. Jak we wnętrzach stosować kontrasty? Czym się kierować przy aranżacji wnętrz, aby uniknąć swoistej „kakofonii”?

DT-S: Do zestawień kolorów opartych na kontraście należy podchodzić z wyczuciem. Kolory kontrastujące ze sobą dobrze wyglądają na małych elementach, detalach, a nie na dużych powierzchniach. Tło do tak wyrazistych połączeń powinno być neutralne. Tym zabiegiem podkreślimy ciekawy element we wnętrzu, a nie przedobrzymy z ilością zbyt charakterystycznych form. Dobrym przykładem może być zestawienie koloru Basilica oraz Tomato, jako barw kontrastujących ze sobą, a kolor Piazza będzie do tego stanowił idealne neutralne tło.

Tikkurila-Color-Now-2017_Growth-2

TRENDY

T: Wg Pantone Institute kolorem roku 2017 jest Greenery. My obserwujemy „zielony” trend od kilku sezonów. Jak stosować go we wnętrzach? W których pomieszczeniach zieleń sprawdzi się najlepiej? Jak odbiera Pani ten trend?

DT-S: Zielenie bardzo dobrze sprawdzają się w kuchniach, jadalniach, salonach, a bardziej intensywne odcienie w pomieszczeniach do pracy kreatywnej. Przy obecnym trendzie do tworzenia projektów ekologicznych kolor ten idealnie się wpisuje we współczesne wnętrza i pewnie przez następnych kilka sezonów będzie chętnie wybierany przez ich użytkowników.

Zielone barwy dają szerokie możliwości zestawiania z innymi kolorami. Możemy zastosować harmonijny zestaw zieleni z żółcieniami, bądź off whitem np. Basilica, Yellow transparent, Horseradish lub bardziej ekstrawagancki zestaw Basilica i Toro.

GrowCOLORNOW2017-Love


T: Kto będzie się czuł dobrze we wnętrzach w stylu Growth?

DT-S: Kolory z palety Growth pasują do osób dynamicznych, nie bojących się nowych wyzwań oraz nowatorskich połączeń kolorystycznych. Barwy te pobudzają do działania i sprawiają, że w ich otoczeniu stajemy się bardziej kreatywni. Kolorystyka Growth podkreśla indywidualizm użytkowników pomieszczeń pomalowanych tą paletą.

———————————————————-

Daria Trzepla-Strzeńskatikkurila_paleta-hazy-daria-trzepla-strzenska
Architekt prowadzącyz Horizone Studio w Krakowie

Ukończyła Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej w 1997 r. W ramach programu Erasmus studiowała także na Uniwersytecie Bauhausu w Weimarze w Niemczech. Od 2001 r. posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń. W 2009 r. ukończyła w Dublinie kurs projektowania wnętrz i wystaw sklepowych w Dublin Design Institute. W 1998 r. była zatrudniona jako architekt w biurze Zeidler Roberts Partnership Architects w Berlinie. Od 1999 do 2003 pracowała dla firmy PORR Polska w Warszawie nad projektami obiektów biurowych i hotelowych, m.in. Hotel Inter Continental w Warszawie. W latach 2003-2007 pracowała w HKR Architects w Dublinie w Irlandii. Jako architekt prowadzący była zaangażowana w projekty dużej skali zespołów mieszkaniowych, biurowych oraz budynków komercyjnych, wśród nich przebudowa głównej siedziby dziennika The Irish Times w Dublinie. W okresie 2007-2008 była zatrudniona w biurze architektonicznym Mc Cauley Daye O’Connell Architects w Dublinie, gdzie odpowiadała za projekty zespołów biurowych oraz mieszkaniowo-usługowych. W 2009 r. dołączyła do Horizone Studio w Krakowie jako architekt prowadzący.

 

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.