Tikkurila

Nastrojowe metamorfozy

21 lipca 2015

Subtelne piękno różu i niewymuszona elegancja granatu, czyli nastrojowe metamorfozy z farbami Tikkurila.

Wiadomym jest, że w aranżacji wnętrz kolory pełnią znaczącą rolę – nie tylko nadają określony styl, ale też współtworzą atmosferę. Nie zawsze jednak tą teoretyczną wiedzę umiemy wykorzystać w praktyce. Boimy się odważnych zmian, ponieważ trudno jest nam wyobrazić sobie ich efekty. Zachęcamy Was do zabawy kolorami i aranżowania przestrzeni w wymarzonym klimacie. Odpowiednio skomponowane odcienie, uzupełnione starannie dobranymi elementami wyposażenia i dekoracyjnymi dodatkami, nie tylko zachwycać będą wizualnym pięknem, ale też pozytywnie wpływać na nasz nastrój i samopoczucie.

Na dowód tego przedstawiamy to samo wnętrze w dwóch różnych odsłonach. Bazę stanowią ściany pomalowane farbami w odcieniach z palet Fascynacja i Swoboda z kolekcji Tikkurila Kolory Nastrojów.

Która bardziej przypadła Wam do gustu? Subtelne piękno różu czy niewymuszona elegancja granatu? Zgadzacie się z trendem – różowy dla dziewczynki, a niebieski dla chłopca?:)

różowa aranżacja z wykorzystaniem farb Tikkurila. niebieska farba Tikkurila

Na myśl o różowej aranżacji salonu, część z Was zapewne krzywi się z niesmakiem. A czy wiecie, że w połączeniu z miedzianymi akcentami kolor ten staje się bardzo intrygujący i nowoczesny. Z kolei z zimnymi barwami jak np. szarość, róż gubi swoją słodycz, nie tracąc jednocześnie wdzięku i subtelności. Do aranżacji koralowego salonu wykorzystano kolory Loving Moment oraz Coral Desire z palety Fascynacja. To idealna propozycja dla zwolenników romantycznych aranżacji w nowoczesnym wydaniu. Sprawdź także „Subtelny Blask

romantyczna aranżacja w nowoczesnym wydaniu.  Inna romantyczna aranżacja w nowoczesnym wydaniu.

Granatowa ściana sprawia wizualne wrażenie głębi a jasne i rozmyte błękity, kontrastując z nią, optycznie powiększają wnętrze i dodają mu szlachetności. W tej aranżacji również świetnie sprawdzą się melanżowe dodatki, które stworzą pełną elegancji przestrzeń. We wnętrzu wykorzystane zostały kolory Marine Dream i Light Cloud z palety Swoboda. Stosowanie nasyconych barw jak Marine Dream wymaga aranżacyjnej odwagi. Jeśli jednak głębię i wyrazistość granatu zrównoważymy jasnym odcieniem Light Cloud osiągniemy oryginalny, a jednocześnie niezwykle harmonijny efekt.

efekt końcowy przeprowadzonej metamorfozy mieszkania z wykorzystaniem farb Tikkurila. końcowy efekt aranżacji z zastosowanie farb Tikkurila

Tikkurila Kolory Nastrojów to inspirujący przewodnik po świecie barw, składający się z 49 tonacji, podzielonych na siedem zestawów kolorystycznych.

Więcej informacji o kolekcji Kolory Nastrojów znajdziecie na: http://www.tikkurila.pl/Tikkurila-Kolory-Nastrojow

 

 

 

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.