Tikkurila

Malowanie metalu

21 lipca 2016

Malowanie metalu

Malowanie mebli to sprawdzony sposób na szybką metamorfozę wnętrza.
Z łatwością zabieramy się za malowanie drewna, ale często zadajemy sobie pytanie: „Jak właściwie przeprowadzić malowanie mebli z metalu?”. Otóż odpowiedź jest prosta: malowanie drewna i malowanie metalu wygląda… dokładnie tak samo.
Jak?

Zanim odpowiemy na to pytanie, kilka słów o sypialni. Sypialnia to ważny element każdego domu, a łóżko to jej najważniejszy punkt. To właśnie w nim znajdujemy spokój i ukojenie po każdym dniu. Cała przestrzeń w sypialni powinna więc temu sprzyjać.

Ale co zrobić gdy dotychczasowy kolor ramy łóżka się znudził, albo zupełnie już nie pasuje do nowej aranżacji wnętrza? Podpowiemy Ci jak to zmienić!

Przygotowaliśmy instrukcję malowania metalu na przykładzie ramy do łóżka.

Krok 1. Przygotowanie powierzchni

Malowana powierzchnia musi być czysta i sucha. Przede wszystkim usuń więc rdzę, plamy czy brud, a następnie całość odtłuść, do czego polecamy preparat Tikkurila Maalipesu. Oczyszczoną powierzchnię należy zmatowić papierem ściernym dla lepszej przyczepności farby nawierzchniowej, a następnie odpylić – tu przyda się wilgotna szmatka.

Krok 2. Malowanie metalu

Do malowania metalu polecamy farby z rodziny Tikkurila Everal, występujące w wielu stopniach wykończenia – od głębokiego matu do wysokiego połysku.

W naszym filmie do metamorfozy ramy łóżka wykorzystaliśmy wodorozcieńczalną, a więc ekologiczną, emalię Tikkurila Everal Aqua Matt 10. Po otwarciu puszki wymieszaj farbę i przelej do kuwety. Pomaluj ramę dwukrotnie za pomocą wałka, pamiętając, aby zachować 6 godz. odstępu między malowaniem warstw. Do malowania trudno dostępnych miejsc użyj małego pędzla.

Krok 3. Po malowaniu

Po skończonej pracy od razu umyj narzędzia; w przypadku produktów wodorozcieńczalnych wystarczy użyć wody.

Pozostaw ramę na 2-3 dni do wyschnięcia i utwardzenia powierzchni. Po tym czasie możesz już zamontować materac.

Wierzymy, że malowanie metalu jest tak proste, że poradzisz sobie z nim bez problemów. 🙂 Zachęcamy do poznania innych sposobów na proste metamorfozy: malowanie kafelków w kuchni czy malowanie tarasu. Powodzenia!

 

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.