Tikkurila

Malowanie podłogi

9 listopada 2015

Zmień swój salon nie do poznania, zmieniając tylko podłogę.

Znudziła Ci się podłoga w odcieniu naturalnego drewna, a nie masz czasu i ochoty usuwać starego parkietu? Marzysz o skandynawskim wnętrzu, gdzie będzie dominować biel i pastelowe barwy? Dobra wiadomość, mamy dla Ciebie rozwiązanie 🙂 Nie musisz robić generalnego remontu, wystarczy, że pomalujesz parkiet farbą do podłóg Tikkurila Betolux. Możesz poszaleć z odcieniami – w palecie jest ich ponad 13 tysięcy – i cieszyć się swoją odmienioną podłogą w wymarzonym kolorze.

A jak wiadomo, piękna podłoga we wnętrzu jest tak samo ważna, jak odpowiednio dobrane buty do kreacji – stanowi jego clue 🙂

Malowanie podłogi – jak przygotować powierzchnię?

Przy malowaniu podłogi niezwykle istotne jest jej właściwe przygotowanie. Tego etapu nie możesz pominąć – nawet najlepsze farby i sprzęt nie pomogą, jeśli podłoga będzie nieodpowiednio przygotowana. Starą farbę lub lakier należy dokładnie przeszlifować (zmatowić), aby zapewnić dobrą przyczepność dla nawierzchniowej warstwy farby. W zależności od stopnia zużycia podłogi, aby podłoże ujednolicić, czasami konieczne będzie zeszlifowanie starej powłoki w całości. Jest to szczególnie istotne, jeśli parkiet był w przeszłości olejowany.

Po szlifowaniu podłogę trzeba ponownie odkurzyć i umyć, aby nie pozostawały na niej resztki pyłu, które będą tworzyć nierówności na powierzchni. Kiedy podłoga jest gładka i zmatowiona można przystąpić do malowania – najlepiej wybrać do tego wałek z krótkim zwartym włosiem.

Malowanie podłogi

Zastosowanie farby podłogowej Tikkurila Betolux nie wymaga wcześniejszego użycia farby podkładowej, co znacznie przyspiesza cały proces. Do malowania pierwszej warstwy farbę rozcieńczamy w 20-25% używając rozpuszczalnika Tikkurila Everal Thinner 1050. Po około 24 godzinach malujemy podłogę drugą warstwą farby (bez jej rozcieńczania).

Malowanie podłogi – wzór w kolorowe romby

O krok dalej niż pomalowanie podłogi na jeden kolor poszła blogerka Enjoy Your Home. Nie tylko samodzielnie ją pomalowała, ale też stworzyła na niej wzór z kolorowymi rombami w roli głównej. Pracy było sporo, ale musicie przyznać, że efekt jest zachwycający. Blogerka tak opisała swoją przygodę z malowaniem farbą Tikkurila Betolux.

„(…) pierwszy raz malowaliśmy podłogę sami i powiem Wam, że warto było wykonać ten wysiłek, bo teraz wiemy, że jeśli jeszcze kiedyś będziemy potrzebowali pomalować podłogę to zrobimy to sami! To żadna filozofia, a nawet przyjemna robota :)“ 

Metamorfoza podłogi za sprawą farb Tikkurila

Metamorfoza podłogi na blogu www.enjoyourhome.blogspot.com

Po odpowiednim przygotowaniu podłogi blogerka odrysowała na drewnianych deskach wzór kwadratów, który precyzyjnie okleiła taśmą malarską. Dzięki temu romby są perfekcyjnie równe. Ważne jest, aby taśmę malarską odkleić od razu po malowaniu, a nie czekać aż farba wyschnie.

Podłoga z żółte wzory - metamorfoza podłogi

Metamorfoza podłogi na blogu enjoyourhome.blogspot.com

Ludmiła do pomalowania swojej podłogi wybrała dwa kolory – szary (NCS 2500-N) i miętowy (TVT H372).

Jak Wam się podoba efekt końcowy? My jesteśmy zachwyceni!

Więcej na temat metamorfozy podłogi u blogerki Enjoy Your Home znajdziecie na: TU

Farby Tikkurila dzięki którym możliwa była szybka i przyjemna metamorfoza podłogi.     Efekt końcowy metamorfozy podłogi w kuchni.

Zobaczcie, jak namalować na podłodze szachownicę!

Zapoznaj się również z naszym poradnikiem malowania ścian.

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.