Pokój dziecka

Kolekcja TIKKURILA Kids Style

1 czerwca 2016

Kolekcja TIKKURILA Kids Style + WYNIKI KONKURSU

A gdyby tak pokój Twojego dziecka był miejscem stworzonym do przygód, magiczną krainą, która inspiruje i rozbudza jego fantazję? Gdyby był dokładnie taki, jak w marzeniach Twojej pociechy? Aby poznać i lepiej zrozumieć dziecięce potrzeby oraz wyobrażenia maluchów o własnych pokojach, zorganizowaliśmy warsztaty, w których udział wzięli sami zainteresowani 🙂 Zobacz efekty tej wspólnej zabawy i pracy – poznaj kolekcję Tikkurila Kids Style. Możesz wygrać 500 zł oraz farby na realizację marzeń Twojego dziecka!

tikkurila kids style konkurs

W warsztatach wzięły udział dzieci w wieku od 5 do 12 lat. W swoich grupach wiekowych opowiadały m. in. o ulubionych motywach, postaciach, zabawach i kolorach. Każde z dzieci przygotowało też własny kolaż, który przedstawiał wymarzony pokój. Podczas spotkania dzieciaki miały też możliwość praktycznego przetestowania powierzchni tablicowych i magnetycznych, co spotkało się z ogromnym entuzjazmem.

Na bazie tych doświadczeń i opinii dzieci wyłoniliśmy 24 kolory, które znalazły się w naszej tegorocznej kolekcji dedykowanej do pokojów dziecięcych.

tikkurila kids style

tikkurila kids style

tikkurila kids style

W kolekcji, oprócz palety kolorów, znajdują się także gotowe aranżacje
z wykorzystaniem farb dekoracyjnych: tablicowej, magnetycznej, fluorescencyjnej oraz perłowej. Produkty te są trwałe, bezpieczne dla najmłodszych i umożliwiają tworzenie niebanalnych dekoracji.

 • farby do ścian Tikkurila Optiva – wyjątkowo odporne na zabrudzenia, posiadają atest Polskiego Towarzystwa Alergologicznego (PTA)
  i międzynarodowy certyfikat Ecolabel
 • wodorozcieńczalne emalie do drewna i metalu Tikkurila Everal Aqua – polecane m. in. do malowania mebli, również rekomendowane przez PTA
 • farba tablicowa Tikkurila Liitu – dzięki niej w łatwy sposób można stworzyć tablicę w dowolnym kolorze, do pisania i rysowania kredą
 • farba magnetyczna Tikkurila Magnetic – pomalowaną ścianę zamienia w powierzchnię przyciągającą magnesy
 • fluorescencyjna farba Tikkurila Taika Glow – dzięki niej stworzysz dekoracje świecące w ciemności
 • kryjąca perłowa farba Tikkurila Taika Pearl Paint – pomalowana nią powierzchnia zyskuje perłowy blask, można nią malować zarówno ściany, jak i meble.

tikkurila kids style

tikkurila kids style

tikkurila kids style

tikkurila kids style

Inspiracji z wykorzystaniem produktów z kolekcji Tikkurila Kids Style szukaj na naszej stronie: Tikkurila Kids Style.
———————————————————-

[KONKURS]

tikkurila kids style konkurs

Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym nagrodą jest… spełnienie marzeń Waszej pociechy. Przyznacie, że nagroda jest bezcenna 🙂

Aby wziąć udział w konkursie, poproś swoje dziecko o pomoc. Razem wykonajcie pracę konkursową:

DZIECKO – jego zadaniem będzie wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej, na której zaprezentuje swój wymarzony pokój. 

DOROSŁY – napisz, która farba z kolekcji Tikkurila Kids Style najbardziej pasuje do pokoju dziecka – magnetyczna, dzięki której do ściany przyczepicie ulubione dzieła, tablicowa, dzięki której Twoja pociecha będzie mogła mazać po ścianie bez ograniczeń czy fluorescencyjna, którą namalujesz na ścianie święcące w nocy rysunki. 

Zdjęcie pracy i opis dodaj na Instagramie z #TikkurilaKidsStyle lub wyślij mailem na adres tikkurila@shakehands.pl

tikkurila kids style

NAGRODY

3x
500 zł w gotówce + farby Tikkurila o wartości 500 zł (zwycięzca ma możliwość wyboru rodzaju i koloru farby)

Konkurs trwa w dniach 1-30.06.2016.

Regulamin: kliknij tu.

Powodzenia! 🙂
__________

AKTUALIZACJA
Mamy to! Po długich i burzliwych obradach wyłoniliśmy zwycięzców konkursu Tikkurila Kids Style 🙂 Dostaliśmy prawie 100 niesamowitych i niezwykle kreatywnych zgłoszeń. Wybór był naprawdę trudny, ale udało się. Oto wyniki:

Nagrody główne (500 zł w gotówce + farby Tikkurila o wartości 500 zł) otrzymują: Barbara Czernecka, Ewa Nasilowska oraz Łukasz Łubiński.
Wyróżnienia (puszka farby tablicowej Tikkurila LIITU lub puszka farby Tikkurila TAIKA GLOW) otrzymują: Olga Skowrońska-Winowicz, Izabella Prusak oraz Urszula Karp.

Gratulujemy!
A oto zwycięskie prace.

1. Pokój syna Ewy

Ewa Nasilowska 1

Starszy Synek zapytany o to jak wygląda jego pokój marzeń bez wahania odpowiedział że Safari. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego gdyż od dawna jest w nim zakochany, w zwierzętach i w całym świecie Afryki. Wspólnie z naszym dzielnymi poszukiwaczem przygód zabraliśmy się do pracy. Pierwszym krokiem była decyzja o kolorze. Paluszkiem wskazał odcień zieleni: J383 Tinkerbell oraz V389 Yellow transparent. Z racji tego iż Synek posiada wiele zdjęć rodziców i rodzeństwa, rysunków, skarbów którymi uwielbia się otaczać postanowiliśmy w naszym projekcie wykorzystać farbę magnetyczną w kolorze: S309 Equator jako magnetyczny pas na ścianie nad łóżkiem. Z naszych obserwacji i własnych doświadczeń wynika, że najlepszym i najciekawszym rozwiązaniem dostosowanym również do wieku Synka jest farba magnetyczna. To wspaniała alternatywa aby podczas odpoczynku mógł wpatrywać się w zdjęcia swoich najbliższych, aby mógł swoje drogocenne obrazki czy rysunki mieć zawsze blisko. I tak oto powstał nasz słodki projekt 🙂 Chcemy wygrać ponieważ nie ma nic bardziej inspirującego i wspaniałego niż rozpoczęcie dnia w pięknym wnętrzu, które będzie spełnieniem marzeń moich dzieci, a co za tym idzie nas rodziców. Farby Tikkurila z pewnością rozświetlą nasz dom pozytywnymi barwami! 🙂 Dzięki nim poczujemy się cudownie.
Chcemy wygrać by spędzać cudowne dni w magicznym otoczeniu, które sprawia że na twarzy pojawia się uśmiech, a o uśmiech dzieci warto zawsze walczyć.

2. Pokój syna Łukasza

pokoj_marzen
– Synku, powiedz mi jak wyglądałby Twój wymarzony pokój?
– Byłby caaaały mrókowy!
– Jak to mrówkowy?
– Normalnie. Chciałbym mieć pokój w mrowisku.
– 0_o

I tak oto powstał projekt pokoju, który nazwałem roboczo „Mrówkowe Love” 🙂 Całość jest pomysłem naszego Synka (także niedobory mebli to Jego sprawka, bo ” – Tatooo, przecież w mrowisku nie ma biurka. – A szafa jest? – Nie!”). Tak więc w załączniku przedstawiam pracę, którą Fifi dzielnie malował, wycinał, wyklejał, zdzierał i znów przyklejał.

Dziecię swą pracę wykonało, poniżej moja część.

I. Kolory, których użylibyśmy w pokoiku to:
Ściana pod Mrówkowym labiryntem: Tikkurila Optiva Semi Matt 20, kolor G401 Persimmon
Mrówkowy labirynt: farba magnetyczna Tikkurila Magnetic i farba tablicowa Tikkurila Liitu, kolor N500 Agate
Ściana nr 2: Tikkurila Optiva Semi Matt 20, kolor K498 Haven
Baloniki trzymane przez mrówki: kolory M326 Marmelade, J383 Tinkerbell, Y354 Cumulus, V389 Yellow Transparent + każdy balonik pomalowany laserunkiem fluorescencyjnym Tikkurila Taika Glow

II. Moim zdaniem absolutnie fantastycznym rozwiązaniem w pokoju dziecka jest farba świecąca w ciemności. Ten efekt zachwyca nawet mnie – 30-letniego faceta, który w swym życiu sporo już widział.

III. Która farba najbardziej przypadnie do gustu naszemu Synkowi? Myślę, że magnetyczna. Kiedy tylko o niej usłyszał oczka Mu się rozświetliły, a uśmiech opanował całą mordkę 🙂 „- Tatuuusiu, iiii będę mógł tu przyklejać moje magnesowe mrówki? I będę mógł je oprowadzać po labiryncie? I nie spadnąąąąą? Łoooo… !!!” Przez tą euforię aż ciężko Mu było zasnąć. W sumie wcale mu się nie dziwię – sam chętnie zafunduję sobie magnetyczną ścianę w moim gabinecie.

IV. Dlaczego to ja powinienem wygrać? Odpowiedź pewnie będzie banalna, ale… chciałbym spełnić marzenie mojego Synka. Niezwykłego Chłopczyka, którego odkąd pamiętam fascynuje życie mrówek. Być może dzięki Mrówkowemu pokojowi nasz Syenk zostanie w przyszłości mrówkologiem lub innym mrówkojadem 🙂 Chcecie być odpowiedzialni za niezrealizowane dziecięce marzenie? Bo jaaaa nie 🙂

3. Pokój Weroniki
IMG_9213

 1. Wymarzony pokój mojej córki to jasne, przytulne pomieszczenie przepełnione słonecznym blaskiem. Dlatego do pomalowania trzech ścian wybrałabym kolor V389 (YELLOW TRANSPARENT). Natomiast ostatnia ściana, a zarazem najważniejsza będzie szczególnie wyeksponowana ze względu na to, że Weronika bardzo lubi malować i dekorować. Córka postanowiła, że samodzielnie wykona szablony elementów, które znajdą się później na ścianie. Tło będzie w odcieniach błękitu. Do pomalowania nieba użyłabym koloru Y354 Cumulus, a do wody najlepiej pasuje cudny odcień błękitu: J354 Daydream. Pozostałe elementy takie jak: słońce pomalowałabym na kolor V389 (YELLOW TRANSPARENT), natomiast drzewo najlepiej będzie się prezentowało w kolorze M326 Marmalade.
 2. Świetnym rozwiązaniem w pokoju nastolatki jest farba Tikkurila Litu Blackboard Pint. Często się zdarza, że szybko trzeba coś zanotować, a karteczek pod ręką brak. Idealnym miejsce jest „kawałek” ściany nad biurkiem. To jest to czego moja córka potrzebuje chyba najbardziej do notowania wszystkich swoich pomysłów na bieżąco.
 3. Weronika kocha wszelkiego rodzaju dekoracje, które przyciągają uwagę dlatego dla niej najciekawszym produktem z kolekcji jest farba fluorescencyjna Tikkurila Taika Glow, którą można pomalować „esy floresy” na suficie oraz elementy drzewa. Córka nie lubi całkowitych ciemności dlatego w tak ozdobionym pokoju będzie się czuła bezpiecznie i przytulnie. Dla niej właśnie ta farba jest numerem jeden!
 4. Dlaczego powinnyśmy wygrać? To proste! Jesteśmy już gotowe do malowania pokoju. Drabina wniesiona, pędzle czekają, gazety rozłożone. Do remontu brakuje nam tylko wygranej!

I prace wyróżnione.

1. Pokój córki i syna Urszuli Urszula Karp 1Urszula KArp 3

Pierwszy jest projekt pokoju mojego syna. Kupujemy właśnie pierwsze własne mieszkanie ( do generalnego remontu) i młody w końcu będzie miał własny pokój. Przy urządzaniu będę się kierowała w kierunku stylu skandynawskiego z lekką nutką marynarskich dodatków. Jak wykorzystałabym farby Tikkurilla? Na początek chce dla syna zrobić komodę z efektem ombre. W tym celu wykorzystałabym wodorozcieńczalne emalie do drewna i metalu Tikkurila Everal Aqua, w kolorach G360, J360 i K360. Zaś na ścianie za łóżkiem poszłaby w ruch farba tablicowa Tikkurila Liitu, ponieważ pozwala ona na pisanie i rysowanie kredą a to dla 2 latka prawdziwa frajda. Moja 7 letnia cóka z kolei marzy o ścianie we wzorki. Najchętniej wykorzystałaby fluorescencyjną farbę Tikkurila Taika Glow i narysowała na ścianie wielką gwiazdę i kropki. Do mnie zaś bardziej przemawia kryjąca perłowa farba Tikkurila Taika Pearl Paint w klorach 2072 (Neptunus HM), 2074 (Venus HM), KM (Gold) i ściana w geometryczne wzory. Dlaczego powinniśmy wygrać? Włożyliśmy w nasze projekty dużo pracy i na pewno je wykonamy 😉 Wszak już niedługo zaczynamy remonty, a taka nagroda bylaby jak gwiazdka z nieba dla naszego napiętego budżetu 😉

2. Pokój Zosi i Klary Tikkurila2 Tikkurila1

Nasza praca przedstawia wymarzony pokój dwóch sióstr, moich córek: Zosi (6,5 l.) i Klary (8 miesięcy). Wspólnie przedyskutowałyśmy kwestię remontu ich królestwa i wybrałyśmy najważniejsze elementy, jakie wg nas powinny się w nim znaleźć. Przede wszystkim kolor! Po latach panowania różu w rozmaitych odcieniach, Zosia zapragnęła zmiany i poprosiła o pokój w kolorze niebieskim. Pośród oferowanych w serii Tikkurila Kids Style farb wybrałyśmy dwa dominujące odcienie: Paper oraz Cumulus. Takie połączenie błękitu z bielą da wrażenie przestrzeni i świeżości. Podkreśli także charakter wnętrza, który jest mieszanką stylu shabby chic i prowansalskiego. Pokój jest bardzo dziewczęcy, w dodatkach przemyciłyśmy i koronki i drobne kwiatuszki, taki styl Ani z Zielonego Wzgórza! Dużo jest także elementów związanych z końmi, bo jeździectwo jest pasją Zosi.

Pośród wszystkich farb do efektów specjalnych z Kolekcji Tikkurila Kids Style najbardziej przypadła nam do gustu farba magnetyczna, którą chciałybyśmy wykorzystać do odkładanego na wakacje projektu DIY. Projekt zakłada wykonanie tablicy nad biurko w pięknej, bogato zdobionej ramie. Dzięki zastosowaniu farby magnetycznej z serii Tikkurila Kids Style wszystkie prace plastyczne będą miały należytą oprawę i każdy będzie mógł je podziwiać. Wielką zaletą takiego zastosowania farby jest to, że nie trzeba rysunków przypinać do tablicy szpilkami, co zawsze dziurawi i niszczy małe dziecięce arcydzieła. Teraz dzięki farbom Tikkurila mamy szansę na więcej inspirujących zmian!

Nasze zgłoszenie jest pracą zespołową. Zosia przygotowała rysunek wymarzonego pokoju i opracowała koncepcję wnętrza, które niebawem musi zacząć dzielić ze swoją młodszą siostrą. Ja, mama, przygotowałam kolaż przedstawiający te elementy, które chciałabym przemycić do pokoju dziewczynek i zajmę się realizacją projektu. Klarcia jest za to naszą ambasadorką i wdzięcznie prezentuje efekty naszej wspólnej pracy! Marzymy o wygranej w konkursie, bo umożliwi nam zmianę pokoju w przyjemne gniazdko już nie dla jednej, ale dwóch dziewczynek!

3. Pokój synów Izabelli

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W załączniku praca moich chłopaków, wykonana z pomocą nieobecnej na zdjęciu siostry. Do ich pokoju moim zdaniem najlepiej pasowałaby farma magnetyczna z kolekcji Tikkurila Kids Style, tworzą bowiem niezliczone ilości dzieł na wszelkie możliwe tematy a potem domagają się, by wszystkie zawisły na honorowym miejscu 🙂 Ponieważ honorowe miejsca dawno mi się skończyły, cała nadzieja w farbie magnetycznej Tikkurila 😉

9 komentarzy

 • Reply
  Gosia Blue
  11 czerwca 2016 at 15:56

  Wow ale ekstra nagroda my obecnie jesteśmy na etapie wybierania farb do pokoju córki która chocha kosmos już jej pokazuje niech maluje

  • Reply
   Tikkurila. Potęga Kolorów
   13 czerwca 2016 at 13:13

   Cieszymy się, że konkurs Ci się podoba 🙂 Czekamy niecierpliwie na arcydzieło córeczki!

 • Reply
  Katarzyna Kijek
  13 czerwca 2016 at 19:27

  Cudowny konkurs! Farba tablicowa lub fluorescencyjna to nasze marzenie. Koniecznie muszę namówić córcię, żeby stworzyła projekt pokoju dla siebie i młodszego braciszka. Może uda się spełnić marzenie 🙂

  • Reply
   Tikkurila. Potęga Kolorów
   15 czerwca 2016 at 08:47

   Świetny pomysł 🙂 Zachęcamy! Forma pracy jest dowolna, więc i możliwości nieograniczone 🙂

 • Reply
  Mateusz
  21 czerwca 2016 at 16:25

  Cudowny pomysł ten konkurs na pewno spodoba się mojemu synowi! Bardzo chce mieć nowy pokój!

  • Reply
   Tikkurila. Potęga Kolorów
   22 czerwca 2016 at 07:56

   Mamy nadzieję, że już pracujecie nad zgłoszeniem 😉 🙂

 • Reply
  Basia
  4 lipca 2016 at 11:42

  Dzień dobry, czy można wiedzieć kiedy planujecie Państwo zamieścić wyniki? 🙂 pozdrawiam

  • Reply
   Tikkurila. Potęga Kolorów
   5 lipca 2016 at 11:19

   Basiu, planujemy opublikować wyniki w 3. tygodniu lipca. Otrzymaliśmy prawie 100 prac i potrzebujemy czasu, aby każdą z nich przejrzeć 🙂

 • Reply
  Basia
  5 lipca 2016 at 17:56

  dziękuje za odpowiedź. w takim razie czekam cierpliwie i zaciskam kciuki 🙂

Zostaw Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.