Pokój dziecka

Metamorfoza pokoju chłopców

10 czerwca 2016

Metamorfoza pokoju chłopców + KONKURS

Aranżacja pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie i wie o tym każdy rodzic, któremu przyszło zmierzyć się z tym zadaniem. Jeśli dodatkowo dysponujemy niewielkim metrażem, a pokój ma być królestwem więcej niż jednego dziecka, koncepcja metamorfozy musi być dogłębnie przemyślana. Jak poradziła sobie z tym zadaniem Elwira, autorka bloga Jak ona to robi, a prywatnie mama dwóch małych smyków? Zobaczcie sami!

Inspiracje i przygotowanie

Wizja pokoju była dobrze sprecyzowana. Elwira jest miłośniczką stylu skandynawskiego i nowojorskiego. Lubi biel i minimalizm. Pokój chłopców miał być więc jasny, przestronny i nie przytłoczony zbędnymi dodatkami. Jednocześnie miał być również przytulny, zachęcający do zabawy i pobudzający dziecięcą wyobraźnię. Ponieważ chłopców dzieli 4 lata różnicy i każdy z nich jest na innym etapie rozwoju i zainteresowań, sypialniana część ich pokoju miała się subtelnie różnić. W części młodszego syna królować miały pastele, a w części starszego biel, popiel oraz drewno. Jaki rezultat osiągnęła Elwira i co zmieniło się w pokoju chłopców? Efekty poniżej!

Po pierwsze: ściany odporne na zabrudzenia

Autorka bloga nie miała dylematu w postaci wyboru koloru ścian. Jako entuzjastka prostych i minimalistycznych rozwiązań wybrała… odcień bieli 🙂 Cały pokój został pomalowany farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt [3] w kolorze off white F497 (Paper). Taki kolor ścian jest znakomitą bazą pod niezliczone koncepcje aranżacyjne, ale w tym wypadku liczył się również rodzaj użytej farby. Elwira wybrała farbę ceramiczną, którą cechuje wysoka odporność na plamy i zabrudzenia oraz kurz i brud. Farba posiada też unikatową zdolność regeneracji matowej powłoki, co oznacza, że ślady wybłyszczeń można łatwo usunąć, wystarczy je przetrzeć suchą lub mokrą tkaniną. Brzmi dobrze, prawda?

IMG_3973 IMG_4025

Po drugie: pastelowe akcenty z dominującą miętą

Jednym z kluczowych elementów pokoju synów Elwiry jest drewniane łóżeczko młodszego z nich. Aby nadać świeżości, a równocześnie przełamać chłodną biel ścian, blogerka postanowiła przemalować mebel na piękny ożywczy miętowy kolor. W tym celu użyła farby Tikkurlia Everal Aqua Semi Matt [40], w odcieniu Y370. I w tym przypadku warto zwrócić uwagę na rodzaj wybranej farby. Elwira użyła emalii wodorozcieńczalnej, która bardzo szybko wysycha, nie emituje przykrego zapachu, a dodatkowo ma rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. To znakomity wybór do pomalownia elementów w pokoju dziecięcym! Tą samą farbą, ale innymi pastelowymi odcieniami (Yellow transparent V389 i Haven K498), pomalowane zostały detale i elementy dekoracyjne, na przykład drewniane zabawki czy drewniana skrzynka na drobiazgi. Efekt jest piękny!

PicMonkey CollagePicMonkey Collage1 PicMonkey Collage2

Po trzecie: przestrzeń kreatywna

Synowie Elwiry uwielbiają rysować, dlatego niezbędnym było stworzenie strefy, w której mogliby swobodnie rozwijać swoje umiejętności i dziecięcą fantazję. Rozwiązanie? Tablica kredowa! Rodzice chłopców podeszli do tematu niebanalnie! W sklepie budowlanym zakupili płytę MDF, następnie ją oszlifowali i nadali kształt domku. Co działo się dalej? Domek z MDF został 3-krotnie pomalowany farbą magnetyczną Tikkurila Magnetic i dwukrotnie farbą tablicową Tikkurila Liitu Blackboard Paint K498 (Haven). Tablica stała się nie tylko oryginalnym dodatkiem, ale spełnia również podwójną funkcję: rysunkową i magnetyczną. Według Elwiry to prawdziwe centrum zabaw dzieci i najbardziej inspirujący element pokoju.

Również część ściany została 3-krotnie pokryta farbą magnetyczną. To dodatkowa strefa zabaw dla chłopców, na której dowolnie mogą układać magnetyczne literki, cyferki i wzory. Przestrzeń ta spełnia się również jako mała galeria przedszkolno-żłobkowych rysunków!

PicMonkey Collage3 Pokój-dla-rodzeństwa-metamorfoza-przed-i-po-39

Metamorfoza pokoju synów Elwiry jest przykładem na to, że nawet bardzo niewielką powierzchnię można pomysłowo i funkcjonalnie zagospodarować. Wystarczy dobry pomysł …i chęci do pracy! Jak Wam się podoba ostateczny rezultat? Nam bardzo! W takim pokoju moglibyśmy zamieszkać 😉

Ps. Ty też możesz odmienić pokój swojego dziecka! Weź udział w naszym KONKURSIE i wygraj jedną z 3 nagród – farby o wartości 500 zł i 500 zł w gotówce! Dowolną techniką wykonaj rysunek wymarzonego pokoju Twojej pociechy (lub poproś ją o pomoc) i dodaj opis. Więcej szczegółów we wpisie konkursowym. Na prace czekamy do 30.06!

 

2 komentarze

 • Reply
  Monika Flok
  18 czerwca 2016 at 20:28

  Super a ta przestrzeń na rysunki… Bomba

  • Reply
   Tikkurila. Potęga Kolorów
   20 czerwca 2016 at 08:34

   Wygląda na to, że sprawdzi się doskonale!

Zostaw Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.