Looking for Something?

Ozdoby świąteczne pełne blasku

ozdoby świąteczne malowane perłowymi farbami Tikkurila Taika Pearl Paint

Święta to czas, w którym pełne blasku dekoracje urzekają nas szczególnie. Najcenniejsze są te wykonane własnoręcznie. Udowodniła to Ola z bloga Esencja, która wraz z córkami przygotowała piękne, świąteczne ozdoby w trzech odcieniach perłowej farby Tikkurila Taika. Zobacz, jakie cuda wyczarował ten rodzinny zespół!

Jak przygotować ozdoby świąteczne z perłową farbą Tikkurila Taika Pearl Paint?

Zgrana drużyna da radę nawet najtrudniejszym wyzwaniom. Dlatego Ola, mama dwóch córek, właśnie do nich zwróciła się o pomoc w przygotowaniu ozdób na tegoroczne święta. Takie wspólne zajęcia są dodatkowo doskonałą zabawą dla całej rodziny.

Do wykonania dekoracji świątecznych dziewczęta wykorzystały następujące materiały:

  1. styropianowe bombki
  2. gotowe drewniane ozdoby – bombki, gwiazdki, choinki
  3. pędzle
  4. patyczki do szaszłyków
  5. sznurki
  6. szyszki i gałązki przyniesione ze spaceru

ozdoby świąteczne co wykorzystać

Do malowania blogerka wybrała farbę perłową Tikkurila Taika Pearl Paint, która jest produktem wodorozcieńczalnym, a więc łatwo się zmywa i nie emituje drażniącego zapachu. Z powodzeniem można ją wykorzystać przy kreatywnych wyzwaniach w gronie nawet najmłodszych domowników. Poza bazowym srebrem i złotem dostępna jest gama kilkunastu perłowych odcieni.

Zanim przystąpimy do malowania, ważne jest odpowiednie przygotowanie. Dekorowaną powierzchnię należy oczyścić i, jeśli jest taka potrzeba, zmatowić. Samą farbę przed malowaniem należy dokładnie wymieszać i nakładać zgodnie z zaleceniami, które znajdziecie na opakowaniu.

Do swoich ozdób Ola wykorzystała klasyczny, świąteczny zestaw kolorystyczny, czyli srebro i złoto, a także perłowy odcień głębokiej czerwieni Juliet KM 2029.

dziecko zanurza gałązkę w puszce farby Tikkurila Taika Pearl Paint

Jakie techniki wykorzystały Ola i jej córki do przygotowania ozdób?

Ozdoby świąteczne – zanurzenie elementów w farbie

Wybierając tę metodę należy uzbroić się w cierpliwość i pozwolić na to, aby nadmiar farby spłynął z malowanego elementu; w tym celu najlepiej zawiesić dekorację na haczyku lub sznurku.

Zobacz, jakie dekoracje blogerka i jej pomocnice wykonały tą właśnie metodą:

Gałązka:
dziecko zanurza gałązkę w puszce złotej farby Tikkurila Taika Pearl PaintBombka:

dziecko zanurza styropianową bombkę w puszce srebrnej farby Tikkurila Taika Pearl Paint

Ozdoby świąteczne – malowanie dekoracji pędzlem lub wałkiem

To klasyczne podejście sprawdzi się zwłaszcza wtedy, gdy na malowanych ozdobach uzyskać chcemy strukturę – włosie pędzla odznacza się na powierzchni, dzięki czemu uzyskujemy opalizujący, wielowymiarowy efekt.

I gotowe! Wierzymy, że proste rozwiązania są najlepsze 🙂 Pomalowane elementy możesz wykorzystać do dekoracji stołu, drzewka lub wykonać z nich świąteczny stroik.

Masz niedosyt? Zajrzyj do pozostałych świątecznych inspiracji:

Ozdoby i dekoracje do domu
Ozdoby w szampańskich kolorach
Jak samemu zrobić kalendarz adwentowy

Macie pytania lub pomysły na dekoracje? Czekamy na Wasze komentarze!

ŚWIĄTECZNY PREZENT!
Naklejki do kalendarza adwentowego! Pobierz wzór, który chcesz wydrukować:

Naklejki czarno-białe

Naklejki kolorowe

 

 

Komentarze

2
  • Aleksandra Bohojło / Esencja

    Wspaniała zabawa i pomysł na czas spędzony z dziećmi. Moje były zachwycone tym, że mogą samodzielnie zrobić ozdoby świąteczne do domu. Farby są bardzo wygodne, jeśli chodzi o nakładanie, a ich efekt jest widoczny od razu po wykonaniu pracy. Dzisiaj zabieramy się za dekorowanie kolejnych bombek. Mamy nadzieję, że wyjdą równie pięknie jak ostatnio 🙂

Blog marki Tikkurila

Szukasz inspiracji i ciekawych pomysłów na urządzenie wnętrza? Obawiasz się, że sam nie dasz sobie rady z remontem mieszkania i zrujnujesz swój budżet? Dobrze trafiłeś! Na blogu Tikkurila przedstawiamy porady wnętrzarskie i pokazujemy krok po kroku, jak w prosty i przystępny sposób przeprowadzić efektowne metamorfozy wnętrz.
Więcej informacji na temat kolorów, inspiracji wnętrzarskich szukaj na www.tikkurila.pl

Tikkurila. Potęga Kolorów Instagram