Tikkurila

Ozdoby świąteczne – kalendarz adwentowy DIY

27 listopada 2015

Samodzielnie zrobiony kalendarz adwentowy to prostsze niż myślisz

Każdy z nas uwielbia komplementy i miłe słowa. Te pochodzące od najbliższych często cieszą dużo bardziej niż niejeden prezent. Na niezwykły pomysł wpadła blogerka Green Canoe, przygotowując ze swoją rodziną kalendarz pozytywnego przekazu.

Joanna stworzyła kalendarz adwentowy w kształcie choinki, na której zamiast tradycyjnych ozdób czy smakołyków umieściła ciepłe słowa płynące prosto z serca. Każdego grudniowego dnia na jej najbliższych czekać będą miłe wiadomości.

kalendarz adwentowy w kształcie choinki, na której zamiast tradycyjnych ozdób czy smakołyków są ciepłe słowa płynące prosto z serca.


Z kolorowych karteczek lub szarego papieru wycinamy kółka, na których piszemy miłe słowa i komplementy dla najbliższych – np. za co ich podziwiamy, lubimy, kochamy. Następnie do magnesów przyklejamy numerki.

Chcecie przygotować taką niespodziankę swoim bliskim? Oto czego będziecie potrzebować:

Co dalej?

Zaczynamy od narysowania na sklejce kształtu, jaki chcemy uzyskać. Choinka, jak blogerki, może mieć po prostu formę trójkąta. Następnie zabieramy się za wycinanie – najłatwiej i najszybciej zrobić to wyrzynarką. Boki sklejki warto wyszlifować papierem ściernym, aby wygładzić jej ostre końce.

Teraz możemy przystąpić do malowania. Wycięte drzewko pokrywamy trzykrotnie warstwą farby magnetycznej Tikkurila Magnetic, a następnie farbą nawierzchniową Tikkurila Everal Aqua Semi Matt. Green Canoe wybrała jasnozielony odcień K381. Gdy farba wyschnie, pozostaje nam już tylko dekorowanie kalendarza.

farba Magnetic - Tikkurila

Farba Everal-Tikkurila

Z kolorowych karteczek lub szarego papieru wycinamy kółka, na których piszemy miłe słowa i komplementy dla najbliższych – np. za co ich podziwiamy, lubimy, kochamy. Następnie do magnesów przyklejamy numerki na każdy grudniowy dzień i przyczepiamy karteczki w kształcie bombek do choinki.

magnetyczny-kalendarz-adwentowy-tikkurila

Gotowe! Wielkie odliczanie do Świąt czas zacząć – oczywiście razem z kalendarzem pełnym komplementów.

Zainspirowaliśmy Was? Zapraszamy do wpisu Green Canoe, autorki tego niezwykłego pomysłu, jak również do artykułu Ozdoby świąteczne.

Jeśli Wy również przygotowujecie dla swojej rodziny kalendarz adwentowy i inne ozdoby świąteczne, koniecznie pochwalcie się nim w komentarzu. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszej twórczości.

1 Komentarz

Zostaw Odpowiedź

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.