Tikkurila-Nature_metamorfoza-redakcji_1
Biuro Tikkurila Nature

Tikkurila Nature: Metamorfoza redakcji Green Canoe, czyli jak rozświetlić wnętrze

5 sierpnia 2022

Wszyscy lubimy oglądać metamorfozy, prawda? Nie ma nic lepszego niż zestawienie „przed i po”, a im bardziej spektakularne, tym lepiej. 😊 Nasze domy powinny odzwierciedlać osobisty styl – otaczanie się ulubioną kolorystyką ma pozytywny wpływ na samopoczucie i sprawia, że chcemy w takim wnętrzu przebywać. Jednocześnie wiele ostatnio mówi się o ekologii. To bardzo ważny temat, który dotyczy nas wszystkich. Jak zatem powinna wyglądać rozsądna, przemyślana metamorfoza? Czy można pogodzić urządzanie wnętrza z troską o środowisko? Wszystkiego dowiecie w tym wpisie – oto metamorfoza redakcji Green Canoe. 😊

Ekologia to dziś niezwykle istotna kwestia, którą powinniśmy mieć na uwadze niemal nieustannie. Małe kroki, drobne zmiany przyzwyczajeń i przemyślane decyzje – jeśli choć w małym stopniu podyktowane będą myślą o środowisku, to suma tych działań będzie miała wielkie znaczenie!  Za to między innymi cenimy bohaterkę naszej dzisiejszej metamorfozy – Joannę z Green Canoe. Joanna na swoim blogu od zawsze promuje rozsądne zakupy, najwyższą jakość, świadome wybory i miłość do natury (widzieliście jej piękny, kwiecisty ogród?). Tym bardziej cieszymy się, że do metamorfozy swojego biura wybrała ekologiczne farby Tikkurila Nature.

Tikkurila Nature – metamorfoza redakcji

Redakcja Green Canoe mieści się w wynajętym mieszkaniu. Nie tak dawno wielu z nas przekonało się, czym jest praca w domu i jakim wyzwaniem jest zaaranżowanie domowej przestrzeni, by była przyjemna, ale też sprzyjała koncentracji. To prawdziwe wyzwanie! Joanna od początku chciała, aby miejsce pracy jej i zespołu nie było typowym biurem, ale było bliższe domowemu salonowi. Zależało jej, żeby każdy z pracowników czuł się tu jak najbardziej komfortowo.

Jak przyznaje Joanna: „Biuro wcale nie musi być biurem”. I my podzielamy to zdanie! Może być stylową, wygodną przestrzenią, zaaranżowaną dokładnie tak, jak chcemy. Joanna w swoim biurze nagrywa odcinki wideo, przyjmuje gości, tworzy kreatywne aranżacje i nadzoruje całą pracę. To ważne, żeby ta przestrzeń była spójna i wizualnie uporządkowana. W obecnej stylistyce biuro służyło przez długi czas, aż w końcu nadeszła pora zmian. „Zmęczone” ściany domagały się odświeżenia, a przy okazji malowania Joanna zaplanowała nową, odrobinę jaśniejszą kolorystykę, która będzie bardziej sprzyjać pracy i nagraniom.

Szybka metamorfoza w duchu eko

Duży remont generalny jest kosztowny i potrafi zdezorganizować życie domowe i pracę na wiele tygodni. Malowanie to dobra alternatywa, jeśli efekt ma być szybki, a przy tym robić prawdziwe „wow”! Joanna sięgnęła po najwyższej jakości farbę z rodziny Tikkurila Nature. To prawdziwie rewolucyjny produkt, dzięki któremu możesz stworzyć piękne wnętrze i zminimalizować przy tym negatywny wpływ na środowisko.

Tikkurila Nature Satin Matt 7

Joanna wybrała wykończenie satynowe, czyli Tikkurila Optiva Nature Satin Matt 7. W redakcji Green Canoe zawsze wiele się dzieje, więc odporność farby na szorowanie ma duże znaczenie. To przestrzeń do pracy kreatywnej, o dużym natężeniu ruchu, przeznaczona także do nagrywania. Ściany muszą więc być doskonale pokrytą powierzchnią o jednolitym stopniu połysku, odporną na częste dotykanie. Taki efekt zapewnia właśnie farba Tikkurila Nature! Nowa, ekologiczna formuła przyjazna środowisku świetnie się nakłada, jest bezzapachowa, dobrze kryje i tworzy bardzo trwałą powierzchnię, która nie blaknie z upływem czasu.

Zobacz instrukcję malowania ścian – KLIKNIJ >>

Tikkurila Nature, czyli zmiany we wnętrzach a troska o środowisko

Joanna od lat zwraca uwagę na aspekt ekologiczny – nie tylko w kontekście własnych decyzji, ale też tego, co i dlaczego poleca na swoim blogu. Green Canoe od zawsze stawia na wysoką jakość, ponieważ zapewnia ona trwalszy efekt i dłuższe użytkowanie. Biuro pełne jest roślin, a sam dom Joanny zachwyca pięknym, zielonym otoczeniem i naturalnymi dodatkami. Formuła oparta na surowcach odnawialnych i plastikowe opakowanie wykonane w 40-60% z tworzywa z recyklingu to te aspekty farby Tikkurila Nature, na które Joanna zwróciła szczególną uwagę. W trosce o środowisko liczą się wszystkie, nawet najmniejsze kroki, także te dotyczące wyboru farby.

farby tikkurila nature

Chcesz przeprowadzić metamorfozę w duchu eko? Zainspiruj się!

Wybór koloru do redakcji Green Canoe

Każdy kolor ma wiele odcieni – nie tylko nasycenie, ale i temperaturę. Pory dnia potrafią zmienić oblicze każdej barwy. Joanna na co dzień pracuje ze światłem – zarówno naturalnym, jak i sztucznym. I choć nowe kolory są zbliżone do poprzednich, sama Joanna przyznaje, że wszyscy w biurze widzą ogromną zmianę. Cieplejsze odcienie, z żółtymi pigmentami, dodają wnętrzu przytulności, z kolei zimne barwy sprawiają, że efekt jest bardziej „czysty”, rozświetlony. I na tym efekcie właśnie zależało Joannie. Zdecydowała się na odcienie:

-> Y348 Antarctic

-> V431 Sandman

Wahasz się przy wyborze koloru spośród 13 tysięcy odcieni Tikkurila? Zainstaluj aplikację Tikkurila Colour Master, w której na ekranie telefonu w czasie rzeczywistym lub na bazie zdjęcia swojego wnętrza dokonasz pierwszej selekcji kolorów.

Aby ostatecznie potwierdzić swój wybór skorzystaj z wygodnego testera koloru Tikkurila Optiva 5.

Redakcja Green Canoe efekt końcowy

Tak prezentuje się odświeżone biuro Green Canoe. Naszym zdaniem efekt jest świetny!

Na odmalowanych ścianach światło inaczej operuje, a satynowa, jednolita powierzchnia stworzyła piękne, odporne na użytkowanie tło. Na miejsce wróciły też wszystkie rzeczy, ponieważ Joanna i jej pracownicy nie mieli potrzeby zmiany. To również podejście w duchu eko. Całość jest harmonijna i elegancka, a przy tym przygotowana na intensywną pracę.

A Wam jak Wam się podoba?

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.