kolekcja_Tikkurila-Color-Now-2023_przytulanie-sie
Tikkurila

Czym jest Kolor Roku Tikkurila? O odcieniu V413 Rosy Moment i kolekcji Tikkurila Color Now 2023

21 listopada 2022

Jeśli śledzisz nasz blog regularnie (dziękujemy!), dobrze już wiesz, że koniec roku kalendarzowego to dla nas bardzo pracowity i ważny czas. To pora ogłoszenia nowego Koloru Roku Tikkurila i kolekcji Tikkurila Color Now 2023. Zanim jednak przejdziemy do barwy, która będzie królować w nadchodzących miesiącach, chcemy wyjaśnić, co kryje się za określeniem „Kolor Roku”. Czy to tylko odcień farby, wybrany po to, aby reprezentować markę przez cały rok? Zapraszamy do czytania. 😊

Kolor Roku Tikkurila – tym mianem określamy barwę przewodnią corocznej kolekcji kolorów Tikkurila Color Now. To kolor wybrany spośród tysięcy odcieni, wokół którego starannie budujemy paletę współgrających z nim tonacji. W kolekcji Tikkurila Color Now 2023 zawarliśmy paletę zarówno jasnych i subtelnych kolorów, jak i intensywnych i ciemnych barw..  Wszystkie odcienie idealnie uzupełniają Kolor Roku Tikkurila 2023, czyli V413 Rosy Moment. Kolekcja może służyć jako gotowe rozwiązanie dekoracyjne – wszystkie kolory są do siebie idealnie dopasowane. 

Nie tylko kolor

Każdy kolor ma swoją własną siłę oddziaływania – dotyczy to zarówno innych kolorów, jak i nas, ludzi. Odbiór kolorów jest bardzo indywidualną kwestią, co widać w różnicach ich postrzegania, dlatego właśnie niektórzy z nas dobrze czują się w jasnych wnętrzach, a inni preferują ciemne, głębokie tony. Jedni kochają czerwone dodatki, inni wręcz ich nie znoszą. Wiele czasu i uwagi poświęcamy na to, by nowe zestawienia były świeże, ale przede wszystkim, by budziły dobre emocje.

W Tikkurila wychodzimy z założenia, że kolor to nie tylko odcień, barwa zimna i ciepła, modna czy nie. To przede wszystkim dobre samopoczucie. W każdej nowej kolekcji chcemy zaoferować takie zestawienie barw, które będzie wprawiało domowników w dobry nastrój. Proponujemy kolory wywołujące przyjemnie emocje, budzące miłe skojarzenia, nawiązujące do dobrych wspomnień.  Zależy nam, abyś dobrze czuł się we własnym domu.

kolekcja_Tikkurila-Color-Now-2023_dziewczynki

Jak wybieramy kolor roku, czyli szersza perspektywa

Wybór Koloru Roku Tikkurila to po części nasza słodka tajemnica, ale chcemy pokrótce przedstawić Ci ten proces. Tak naprawdę naszym ekspertom właściwe zestawienie barw zajęłoby pewnie kilka dni. 😉 To, nad czym tak naprawdę pracujemy, to szersza perspektywa. To coś nieuchwytnego, co „wisi w powietrzu”, trochę trudnego do wychwycenia i bardzo ulotnego. Inspiruje nas międzyludzka energia, szczególna więź, która kreuje nowe tendencje i wyznacza kierunki – także nam. Lata praktyki pozwalają nam w dużej mierze bazować także na instynkcie i doświadczeniu w dziedzinie designu.

Emocji często nie da się jednoznacznie określić, ale można spróbować nadać im wizualną formę, otwartą na interpretację. To jest właśnie esencja Koloru Roku Tikkurila. Każdego roku podejmujemy próbę nakreślenia naszych aktualnych potrzeb, emocji i wspólnotowej energii, którą „ubieramy” w kolor i wprowadzamy w świat urządzania wnętrz. To zadanie odpowiedzialne i niełatwe, ale bardzo satysfakcjonujące. 😊   

kolekcja_Tikkurila-Color-Now-2023_pokoj

Dlaczego warto wprowadzać kolor roku do swojego domu?

Kolor Roku to nasza propozycja interpretacji tego, za czym tęsknimy i czego w danym czasie potrzebujemy. Jako społeczeństwo często nie zdajemy sobie sprawy z wielu emocji i procesów, które właśnie zachodzą. Tym zajmują się specjaliści: socjologowie, psychologowie. Nasz zespół przygląda się temu rozwojowi i na tej podstawie opisuje emocje, które mu towarzyszą. Kolor Roku to efekt końcowy tych „badań”.

Nasze doświadczenia nieustannie kształtują też nasze domowe wnętrza. Kiedy malujesz swój dom kolorami z nowej kolekcji Tikkurila, wprowadzasz do niego dobrą atmosferę, przywołujesz miłe wspomnienia, nawiązujesz do wspólnych chwil z bliskimi i zatrzymujesz je na dłużej. Wszystkie barwy są jak nasze emocje – odrobinę nieoczywiste – i można interpretować je dowolnie, ale skomponowane ze sobą zawsze będą tworzyły spójne zestawienia.

kolekcja_Tikkurila-Color-Now-2023_uscisk

Kolor roku 2023 – V413 Rosy Moment

Podczas prac nad Kolorem Roku 2023 zależało nam, by była to lekka, delikatna barwa, która przy tym będzie kryła w sobie głębokie emocje: poczucie więzi, miłość i zrozumienie. W dzisiejszych czasach potrzebujemy bliskości drugiego człowieka, szukamy oparcia w relacjach międzyludzkich i chcemy więcej działać wspólnie. V413 Rosy Moment idealnie oddaje te uczucia.

kolekcja_Tikkurila-Color-Now-2023_dlonie

V413 Rosy Moment nawiązuje do delikatności, empatii, życzliwości. Jest inspirowany momentem, kiedy dwa życia się ze sobą splatają. Oddaje delikatną, nieuchwytną międzyludzką więź – zarówno z bliskimi, z którym dzielisz życie od zawsze, jak i osobami, które niedawno spotkałeś na swojej drodze…

To odcień „miękki”, ciepły, wyciszony, lekko „przydymiony”, który zapewnia mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Zastosowany na dużych powierzchniach pozwoli wykreować bardzo intymną, ciepłą, komfortową atmosferę. Użyty na mniejszych fragmentach czy detalach sprawi, że wnętrze zyska interesujący charakter. Doskonale sprawdzi się w stylu boho i skandynawskim, a nowoczesnemu wnętrzu doda przytulności. V413 Rosy Moment pozwala pięknie wyeksponować naturalne materiały, jak drewno, marmur, rattan, wspaniale kontrastuje też z betonem i metalem.

Kolekcja Tikkurila Color Now 2023

kolekcja_Tikkurila-Color-Now-2023_gif_kolory

V413 Rosy Moment jest częścią kolekcji Tikkurila Color Now 2023. Pozostałe odcienie tej palety wybraliśmy tak, aby współgrały z tym głównym kolorem. Możesz łączyć je dowolnie i tworzyć własne, unikalne zestawienia. Kolory Y406 Riviera czy H320 Magnolia to zbliżone, uzupełniające tony, dzięki którym wykreujesz świeży nastrój pełen dobrej energii i nadziei. S440 Silk Road oraz X447 Sea Smoke to mgliste, nowoczesne i subtelne błękity, a J392 Wax jest przyjemnym miodowym odcieniem, który wprowadzi do wnętrza dużo optymizmu. Popularny L478 Kestrel to apetyczny brąz z nutą czerwieni, M449 Grotto przywodzi na myśl miękki leśny mech, a bakłażanowy X501 Aubergine jest niezwykle elegancki i zaskakujący. Zobacz je wszystkie >>> KLIKNIJ

Pssst! Jeśli któryś z kolorów szczególnie przypadł Ci do gustu, wypróbuj, jak sprawdzi się w Twoim wnętrzu. >>> SKORZYSTAJ Z TESTERA KOLORU

Mamy nadzieję, że nowa kolekcja Tikkurila Color Now 2023 spodobała Ci się, a nasz proces poszukiwania Koloru Roku sprawi, że od dziś dostrzeżesz w nim o wiele więcej niż tylko nowy odcień farby.

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.