Tikkurila_jaki_kolor_scianaRTV
Salon

Ściana RTV w rytmie Buena Vista Social Club

4 września 2020

Wakacyjne wspomnienia mogłabym zamknąć w wielkiej skrzyni bez dna. Otwierać ją wtedy, gdy choć na moment poczuję delikatne przytłoczenie jesienną aurą. Lub gdy zasypana metrową warstwą śniegu, pogrążę się w zimowej melancholii. Mogłyby być Dżinnem, który wychodziłby z lampy w najbardziej pożądanej chwili, przynosząc trochę urlopowego ciepła. Mogłyby być smakowitą tabliczką czekolady z bakaliami, którą zwykle pochłaniam bez pamięci, by w końcu zorientować się, że została jedna i jednocześnie ostatnia kostka. To w niej właśnie skryłabym przed światem te wakacyjne retrospekcje, by w każdej chwili być w stanie po nie sięgnąć i na nowo rozkoszować się ich błogim smakiem. A gdyby tak stworzyć miejsce pełne sielankowych, wakacyjnych wspomnień zamknięte we własnych, czterech ścianach? Dostępne tu i teraz, na wyciągnięcie ręki? Tak, by było wspomnianą skrzynią nieposiadającą dna. , miłym panem Dżinnem wyfruwającym z cudownej lampy Alladyna i ostatnią, skazaną na zjedzenie, pyszną kostką słodkiej czekolady. Brzmi idealnie, prawda?

– wpis gościnny Kasi z profilu in_blue_jeans

Jaka jest Twoja historia?

Gdy trafiłam na koncept Jaki kolor ma Twoja historia?, nie musiałam już miesiącami główkować. Długimi godzinami zastanawiać się, który kąt w naszym domu ma zyskać nowe, odmienione oblicze. Wiedziałam, co pragnę stworzyć. Miejsce inspirowane naszą własną historią, gdzie magia ciepłych, rozgrzewających serducho wspomnień, delikatnie przeplata się z „tu i teraz”. Chciałam, aby ta metamorfoza wiązała się z jedną z najbardziej wyjątkowych w naszym życiu podróży. Najpiękniejszymi kubańskimi wspomnieniami przywiezionymi z poślubnej wyprawy na Karaiby.

Tikkurila_jaki_kolor_ściana_RTV2

Ściana RTV? To dobry pomysł?

Nie jest to na pewno jedno z tych najbardziej inspirujących, wręcz idealnie instagramowych pomieszczeń w domu. Tych, które urządza się z łatwością i iskierką w oku. Co więcej, zapewne większość z nas traktuje je, delikatnie mówiąc, po macoszemu. Co może być niezwykłego w ścianie, na której wisi wieeeelki, czarny (może trochę szpecący rzeczywistość ;)) telewizor? Warto zaryzykować i wykorzystać skrzętnie skrywany potencjał!

Tikkurila_jaki_kolor_ściana_RTV3

W naszym domu ścianka RTV znajduje się w salonie, naprzeciwko sofy i kominka. Oprócz wspomnianego już wcześniej telewizora (uwaga, moje dziecko czasami ogląda bajki!), posiada też kącik, który w moich, małych budowlanych marzeniach był przeznaczony właśnie na strefę wypoczynku. Zachodzące za horyzont słońce nieśmiało zagląda przez zakurzone pyłem okiennice. Od stąpania gołą stopą po świeżo skoszonej trawie o świcie pokrytej delikatną rosą, dzieli mnie zaledwie kilka kroków. Świeże, poranne powietrze wpada przez tarasowe drzwi, dając ukojenie w letnie dni. Oczyma wyobraźni widzicie ten potencjał, prawda? Odpowiedzi „nie” zdecydowanie nie przyjmuję i nie uwzględniam w statystykach.

Chodź, pomaluj mój świat…

Kolory z kolekcji Tikkurila Feel the Color użyte do tej metamorfozy też nie były przypadkowe. COCONUT Y456 i DREAM X459 wspólnie tworzą naprawdę zgrany duet. Nazwy mówią same za siebie!

Tikkurila_jaki_kolor_ściana_RTV5

Jestem kolorowym ptakiem. Miłością bezgraniczną wielbię kwieciste, barwne sukienki. Natomiast, we wnętrzach zdecydowanie bardziej czuję miętę do stonowanych, delikatnych barw. Wszystkie ściany w naszym domu pomalowane są Tikkurila Optiva White – lateksową farbą do ścian i sufitów w delikatnym odcieniu off-white PEARL. Tym razem, do salonu wybraliśmy farbę Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w nieco innym kolorze. Jak najlepiej zafundować sobie teleportację do kubańskiego Varadero – gdzie palmy wpadają wprost do turkusowej wody? Może kokosowa ściana? To jest to!

Tu chylę czoła przed mym Mężem jedynym, podarowując Mu w ramach uznania i dożywotniego szacunku, świeżutko stworzony order z młodego ziemniaka. To On był głównym wykonawcą tej metamorfozy. Z miłą chęcią powspinałabym się po kolejnych szczeblach drabiny. Tym razem zrezygnowałam z tej niebywałej atrakcji na rzecz pełnienia kierowniczej funkcji – stacjonując na sofie wraz z mieszkańcem brzucha, który pojawi się na świecie już w październiku.

Nie byłabym sobą, gdyby w tym kąciku zabrakło roślin i drewna, na których punkcie szaleję. Drewniane kwietniki pochodzące wprost ze strychu moich rodziców, w pierwszej kolejności zostały pokryte Tikkurila Everal Aqua Primer – akrylowym gruntem do drewna, a następnie (po wyschnięciu) pomalowane Tikkurila Everal Aqua Matt [10] – wodorozcieńczalną, matową emalią akrylową w kolorze DREAM X459. Tak powstały nowe stojaki dla zielonych przyjaciół. Teraz wystarczy włączyć wiatrak w upalne, letnie popołudnie, by choć na moment nacieszyć się szelestem palmowych liści.

Kubańskie rytmy

I takim oto sposobem powstało to miejsce. Miejsce wyjątkowe. Gdzie smak świeżo zerwanego, kubańskiego kokosa łączy się z błogim lenistwem w cieniu palm. To tu, kolory wnętrza i rośliny przywołują magiczne wspomnienia. Fundują idealną teleportację w miejsca, które już dobrze znam. To właśnie tu, wszystkimi zmysłami doświadczam, że wakacyjna beztroska trwa, a w myślach czuję, jak delikatne, ziarenka piasku otulają stopy, a słońce i cień rysują na moich łydkach wzory palmowych liści. Tak, jak wtedy. Czuję spokój, a w uszach słyszę szum oceanu, połączony z dźwiękiem kubańskich rytmów w stylu Buena Vista Social Club. To tu, wracam wspomnieniami do spełnionych marzeń. Do pięknej, kubańskiej podróży.

Tikkurila_jaki_kolor_ściana_RTV

O autorce:

___
Zobacz pozostałe metamorfozy inspirowane historiami z życia ich autorów! >>> TUTAJ

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.