taras po renowacji olejem tikkurila
Na zewnątrz

Ranczo Od Nowa: renowacja tarasu olejem Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil

1 lipca 2023

Taras to miejsce, gdzie latem spędzamy mnóstwo czasu. Nie inaczej jest w przypadku Magdy z Ranczo Od Nowa – to na nim toczy się życie rodzinne: tam pije się poranną kawę i przyjmuje gości na kolacji. Taras Magdy jest wyjątkowy ze względu na swój kształt, co z kolei wpływa na jego ekspozycję na warunki pogodowe. Sprawdźcie, dlaczego w takiej sytuacji warto zdecydować się na renowację tarasu olejem Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil.

Taras na ranczu położony jest nietypowo – od strony północnej. Ma kształt litery L, co sprawia, że część znajduje się w cieniu, a część w słońcu. Przez cały rok deski tarasowe wystawione są na skrajne warunki pogodowe – wilgotne wiosny i jesienie, mroźne zimy, gorące lata. W tych okolicznościach zadbanie o pielęgnację drewna staje się wyjątkowo ważne i najlepiej postawić na sprawdzone rozwiązania. Oto 3 powody, dla których warto przeprowadzić renowację tarasu olejem Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil.

1. Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Drewno na tarasie od strony północnej narażone jest na silniejsze działanie wilgoci. Olej Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil dzięki swojej formule wnika w głąb drewna, chroniąc je przed wodą, zanieczyszczeniami czy pękaniem.

Drewno przed olejowaniem:

taras przed renowacją olejem Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil


2. Podkreślenie naturalnego piękna drewna

Olej Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil nadaje drewnu piękny, naturalny wygląd, podkreślając jego rysunek. Warto jednak pamiętać, że dla ochrony przed promieniami UV warto wybierać olej w wersji kolorowej. Do wyboru są 4 gotowe kolory i 55 z mieszalnika. Magda na ranczowy taras wybrała odcień 5087 Poro.

olej do tarasu Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil


3. Prosta i szybka renowacja tarasu

Z olejem Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil możesz odmienić taras w maksymalnie jeden weekend, tak jak zrobiła to Magda. Olej dobrze się rozprowadza, szybko schnie, a do zabezpieczenia drewna najczęściej wystarczy tylko jedna warstwa!

Sprawdź instrukcję olejowania tarasu >>> KLIKNIJ.

Renowacja tarasu olejem: taras na ranczu w nowej aranżacji

Tak jak ogród zmienia się i każdego roku wygląda inaczej, tak i na tarasie w każdym sezonie pod chmurką gości nowa aranżacja. Pamiętacie taras w wersji meksykańskiej? Jeśli tak, to tegoroczna odsłona zrobi na Was tym większe wrażenie 😊 W tym roku na tarasie rozgościły się naturalne materiały i kolory. Aranżacja jest spokojna, stonowana, można doszukać się w niej elementów stylu rustykalnego i boho. My jesteśmy oczarowani, a Wy?

PS. Dbajcie o drewno tak, jak Magda: pamiętajcie o regularnej renowacji tarasu, aby cieszyć się jego pięknem jak najdłużej!

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.