Na zewnątrz

Ogród Inspiracji – metamorfoza drewnianego domku

31 lipca 2018

W życiu każdego posiadacza ogrodu przychodzi moment, w którym najzwyczajniej w świecie zaczyna odczuwać nudę…otoczeniem, ogrodową architekturą, sprzętami. O ile we wnętrzach potrzebujemy niewiele, by nadać im świeży i odnowiony „look”, o tyle prace outdoorowe wymagają trochę więcej namysłu.

Jak pomalować drewniany domek dla dzieci?

Najtrudniej, rzecz jasna, to chwycić za pędzel 🙂 Tymczasem do metamorfozy naszych ogrodowych aranżacji potrzebujemy naprawdę niewiele, a dokładniej: pomysłu, produktów i kilku słonecznych dni. Czyż lato nie jest idealną porą na małą rewolucję? Zapraszamy Was do naszej akcji „Ogród Inspiracji”, w której zachęcać będziemy do wakacyjnych zmian Waszych przydomowych przestrzeni. Jesteśmy pewni, że skorzystacie z naszych kolorowych propozycji! Co dziś dla Was przygotowaliśmy?

Zajrzyjmy do ogródka Marty, autorki bloga Piwnooka. Dwa lata temu w centralnym miejscu ogrodu blogerki stanął niepozorny drewniany domek. Domek miał być zabawową bazą dzieci Marty, a w „najbliższych” planach chciano mu nadać blasku i kolorów. Surowy i skromny stan długo nie zachwycał. Dzieci zaglądały do niego coraz rzadziej, osy coraz częściej, a remontowe plany oddalały się w nieokreśloną przyszłość. 

Drewniany domek przed metamorfozą:

Aż przyszło lato 2018 i wszystko się zmieniło. To był ostatni dzwonek na doprowadzenie domku do stanu pierwszej świeżości. Do pracy nad renowacją dziecięcej bazy zabrała się cała rodzina Marty. Efekty? Spektakularne! A jak do nich doszło?

Jak pomalować drewniany domek ogrodowy, krok po kroku:

  1. Jak z każdym ogrodowym sprzętem narażonym na działanie zjawisk atmosferycznych, domek musiał zostać dobrze zabezpieczony. W tym celu użyto wodorozcieńczalnego impregnatu Tikkurila Valtti Wood Guard, którym pomalowane zostały zewnętrzne ściany i elementy konstrukcji. Impregnacja domku zajęła jedno popołudnie.
  2. Domek zabezpieczony, możemy malować! Po latach panowania koloru naturalnego drewna przeszedł czas na odmianę! Marta wybrała wyrazisty morski odcień K368. Do malowania (dwóch warstw) użyła półmatowej farby akrylowej do stosowania na zewnętrznych powierzchniach drewnianych – Tikkurila Valtti Opaque.
  3. Wnętrze to zupełnie inna historia, miało być biało 🙂 Biel rozjaśnia małe pomieszczenia, jest dobrą bazą do różnorodnych aranżacji, a przy tym jest kolorem uniwersalnym, w którym dobrze czuć będą się zarówno chłopiec jak i dziewczynka. Do wykończenia środka domku użyto wodorozcieńczalnej półmatowej emalii do drewna Tikkurila Everal Aqua. Tu również nałożono dwie warstwy farby. Tym samym produktem pomalowano także podstawę domku i poręcz.
  4. Ostatnim elementem była podłoga w domku, taras oraz schody. Podłoga wewnątrz została pomalowana farbą Tikkurila Betolux Akva w odcieniu bieli. Powierzchnie na zewnątrz zostały zabezpieczone i jednocześnie udekorowane wodorozcieńczalnym olejem do drewna Tikkurila Valtti Plus Terrace Oil

Voila! Domek prezentuje się zjawiskowo! Kojarzy się ze słońcem, morzem i Skandynawią. Żeglarskie dodatki znakomicie uzupełniają całość, nadając domkowi klimat nadmorskiej wakacyjnej chatki. Mamy tu rybackie sieci, naturalne dodatki i akcesoria. Podobno dzieci nie wychodzą ze swej ogrodowej bazy, a i rodzice są tam częstymi gośćmi. A cała metamorfoza trwała tylko 3 dni. Warto? 🙂


Zdecydowanie! Zresztą zobaczcie jak prezentuje się w całej okazałości!

Zobaczcie nasz wideoporadnik 🙂

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.