Tikkurila

Domowe DIY

29 maja 2015

Szybkie metamorfozy wnętrz.

Wszyscy kochamy metamorfozy we wnętrzach, najtrudniej się jednak za nie zabrać. Dzisiaj pokażemy Wam domowe DIY, które jesteście w stanie wykonać w zaledwie 2 godziny. Gwarantujemy – to będzie czysta przyjemność.

Często zdarza się, że w naszym domu znajdują się przedmioty, które bardzo lubimy, są wygodne i przydatne, ale ich wygląd nam się opatrzył albo nie pasuje do obecnego stylu wnętrza. Co wtedy zrobić? Chwycić wałek w dłoń i zabrać się do pracy!

Zaprezentujemy Wam krok po kroku, jak przeprowadzić metamorfozę drewnianych przedmiotów, których wygląd już sie Wam znudził.

Każde malowanie należy zacząć od odpowiedniego przygotowania powierzchni. Jeśli przedmiot był wcześniej pokryty lakierem, należy go dokładnie zeszlifować papierem ściernym, a następnie powstały pył usunąć wilgotną ściereczką. Jeśli przedmiot jest wykonany z surowego drewna, wystarczy go jedynie oczyścić z kurzu i pyłu.

Teraz pozostała nam najprzyjemniejsza część metamorfozy, czyli malowanie. Do domowego DIY polecamy farbę Tikkurila Everal Aqua Semi Matt. Ma łagodny, prawie niewyczuwalny zapach i krótki czas schnięcia. Dodatkowym atutem farby jest rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.
Zastanawiacie się, jaki kolor będzie najlepszy? Paleta, z której można wybierać barwę farb Tikkurila Everal jest ogromna – aż 13 tysięcy odcieni. Na pewno każdy z Was znajdzie swoją wymarzoną.

przedmiot pokryty farbą Tikkurila

Powierzchnię należy pomalować dwukrotnie. Trudno dostępne miejsca, jak na przykład załamania czy kanty, malujemy pędzlem, pozostałą powierzchnię niewielkim wałkiem. Po nałożeniu pierwszej warstwy należy poczekać minimum 6 godzin, aż farba wyschnie. Pomiędzy warstwami, warto też powierzchnię delikatnie przetrzeć papierem ściernym, by usunąć ewentualne nierówności.
Następnie nakładamy drugą warstwę farby, która powinna schnąć kolejne 6 godzin. Gotowe!

Jeśli jesteście ciekawi, jak farbą Tikkurila Everal Aqua Semi Matt, starą drewnianą tacę przemalowała Ania z bloga Scraperka, zajrzyjcie na http://scraperka.blogspot.com/2014/11/painting-diy-plans-for-weekend.html

Stary mebel zyskał nowe życie 🙂 Sprawdź także naszą METAMORFOZĘ KOMODY

efekt końcowy metamorfozy

Brak Komentarzy

    Zostaw Odpowiedź

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.