Looking for Something?

Metamorfoza pokoju Liwii + KONKURS

tikkurila-kids-style

Metamorfoza pokoju Liwii + KONKURS

Kolekcja Tikkurila Kids Style inspiruje! 24 kolory, w otoczeniu których dzieci czują się najlepiej i szeroka gama wyjątkowych farb do efektów specjalnych to wystarczające powody, by pomyśleć o zmianach w pokoju dziecięcym. Monika z bloga Kamperki.com postanowiła więc odmienić pokój swojej córeczki Liwii.

Przed metamorfozą pokój dziewczynki był świątynią różu – na jednej ścianie znajdowała się tapeta w pionowe, biało-różowe pasy, a naprzeciw niej druga, w różowym kolorze. W połączeniu z kolorowymi zabawkami całość wydała się mamie nazbyt słodka. Zdecydowała się więc na metamorfozę, wykorzystując bogactwo kolekcji Tikkurila Kids Style.

JAK WYKONAĆ METAMORFOZĘ MONIKI WE WŁASNYM DOMU?

tikkurila-kids-style

Zacznijcie od wyboru kolorów – jeśli pokój Waszego dziecka jest niewielki, dobierzcie takie barwy, które nie będą go pomniejszać. Żeby poznać triki malarskie, które pomagają optycznie modyfikować wnętrze, zajrzyjcie do naszego wpisu Jak wybrać kolor. Pokój Liwii ma ok. 12 m kw, więc Monika postawiła na biel, przełamaną na jednej ścianie szarością.

tikkurila-kids-style

KROK 1

Opróżnij pokój, a to, czego ze względu na gabaryty nie można wynieść, zabezpiecz folią malarską.

KROK 2

Uzupełnij ubytki masą szpachlową do ścian, np. Tikkurila Prestomax,
a następnie wygładź powierzchnię szlifierką lub papierem ściernym.

KROK 3

Jeśli jest taka potrzeba, zagruntuj ścianę farbą gruntującą Tikkurila Optiva Primer.

KROK 4

Nałóż farbę nawierzchniową. Monika dwukrotnie pomalowała 3 ściany białą farbą Tikkurila Optiva White, a czwartą ścianę, która wcześniej była w kolorze różowym, farbą Tikkurila Optiva Ceramic Super Matt 3 w odcieniu szarości z kolekcji Tikkurila Kids Style – K498 Haven.

tikkurila-kids-style

KROK 5

Jeśli masz ochotę, wykonaj dodatkowe dekoracje. Monika na jednej
z białych ścian za pomocą farby Tikkurila Taika Pearl Paint w kolorze złotym narysowała dekory w kształcie domków. Przemalowała nią także uchwyty do półek. Na ścianie w kolorze szarym nakleiła złote i łososiowe naklejki dekoracyjne w kształcie koła, a białą farbą, która pozostała po malowaniu ścian, przemalowała wiklinowe kosze na drobiazgi.

tikkurila-kids-style

tikkurila-kids-styletikkurila-kids-style

KROK 6

Zdejmij ochronne folie i taśmy malarskie, posprzątaj, wstaw meble oraz dodatki i zacznij się cieszyć zupełnie nowym wnętrzem 🙂

PRZED METAMORFOZĄ:

tikkurila-kids-style tikkurila-kids-style

PO METAMORFOZIE:

tikkurila-kids-style tikkurila-kids-style tikkurila-kids-style tikkurila-kids-style

Więcej o metamorfozie Moniki przeczytasz we wpisie na blogu Kamperki.com!

PS 1. Weź udział w naszym KONKURSIE i wygraj jedną z 3 nagród – farby o wartości 500 zł i 500 zł w gotówce! Dowolną techniką wykonaj rysunek wymarzonego pokoju Twojej pociechy (lub poproś ją o pomoc :)) i dodaj opis. Więcej szczegółów we wpisie konkursowym. Na prace czekamy do 30.06! – KONKURS ZAKOŃCZONY

PS 2. Aby upewnić się, jak prawidłowo malować ściany, zajrzyj do naszego filmu instruktażowego:

Komentarze

2

Blog marki Tikkurila

Szukasz inspiracji i ciekawych pomysłów na urządzenie wnętrza? Obawiasz się, że sam nie dasz sobie rady z remontem mieszkania i zrujnujesz swój budżet? Dobrze trafiłeś! Na blogu Tikkurila przedstawiamy porady wnętrzarskie i pokazujemy krok po kroku, jak w prosty i przystępny sposób przeprowadzić efektowne metamorfozy wnętrz.
Więcej informacji na temat kolorów, inspiracji wnętrzarskich szukaj na www.tikkurila.pl

Tikkurila. Potęga Kolorów Instagram