Looking for Something?

Tikkurila Color Now – paleta Hazy / Metamorfoza sypialni

Paleta Hazy z kolekcji Tikkurila Color Now 2017 to zestaw odcieni idealnych do wnętrz kobiecych i subtelnych, w których poszukujemy wytchnienia. Właśnie dlatego Monika z bloga Kamperki wybrała Hazy do swojej sypialni i przeobraziła ją z ciemnobrązowego, ciężkiego pokoju w delikatną, eteryczną i pastelową przestrzeń. Zobacz, jak wykonać podobną metamorfozę!

Tikkurila Color Now – paleta Hazy / Metamorfoza sypialni

Paleta Hazy inspiruje do zmian! 7 zmysłowych, pudrowych kolorów zainspirowało Monikę do tego, by zmienić ciemną, brązową sypialnię na eleganckie, pełne subtelności miejsce odpoczynku.

Przed metamorfozą jedna ze ścian pokryta była grubą tapetą w kolorze brązowym. Całość sprawiała dość ciężkie i mroczne wrażenie, zdecydowanie odbiegające od barw, które na co dzień preferuje blogerka.

tikkurila_meramorfoza-sypialni_1

Dobór nowych odcieni nie był przypadkowy: pokój ma zaledwie 13 metrów kwadratowych, dlatego Monika wykluczyła nasycone, ciemne odcienie, na korzyść białego oraz delikatnej szarości (Haven K498), a w detalach: pastelowego różu (Maiden X420). Najważniejsze było takie dobranie kolorów, by optycznie nie pomniejszyły pokoju.

tikkurila_meramorfoza-sypialni_5

Krok 1 – przygotowanie pomieszczenia

Pokój został opróżniony, półki odkręcone, a rzeczy ciężkie, takie jak łóżko i szafa, zostały szczelnie okryte folią ochronną.

tikkurila_meramorfoza-sypialni_8

Krok 2 – usunięcie tapety i uzupełnienie ubytków w powierzchni

Na ścianie, z której usunięto tapetę, pozostało wiele ubytków, które wymagały uzupełnienia masą szpachlową. Po wyschnięciu szpachlówki, miejsca poprawek zostały wyszlifowane i wygładzone.

tikkurila_meramorfoza-sypialni_14

Krok 3 – przygotowanie powierzchni do malowania

Ściany zostały dokładnie wyczyszczone, zmatowione i odpylone. Tak przygotowana powierzchnia została pomalowana 1 warstwą farby gruntującej Tikkurila Optiva Primer i pozostawiona do wyschnięcia na 4 godz.

tikkurila_meramorfoza-sypialni_4

Krok 4 – malowanie ścian

Zgodnie z koncepcją Moniki dwie ściany miały stać się białe, a ta, na której wcześniej była tapeta, oraz ukryty za drzwiami kawałek czwartej ściany – szare.

Blogerka użyła więc rozświetlającej wnętrze białej farby Tikkurila Optiva White, a szarość uzyskała dzięki pomalowaniu ich matową farbą Tikkurila Optiva Matt 5 w odcieniu z palety Hazy – K498 Haven.

tikkurila_meramorfoza-sypialni_3

Po dokładną instrukcję malowania ścian zajrzyj do naszego Poradnika.

Krok 5 – własnoręcznie namalowany obraz

Aby dodać sypialni kobiecego charakteru, Monika własnoręcznie wykonała dekorację w postaci obrazu na płótnie. To świetny pomysł na niepowtarzalny i dopasowany do upodobań domowników ozdobny akcent. Jako źródło inspiracji kolorystycznej posłużyła oczywiście paleta Hazy. Do stworzenia obrazu blogerka wybrała dwa kolory: jasnoszary K498 Haven oraz przydymiony róż X420 Maiden. Do namalowania dekoracji Monika użyła farby do ścian Tikkurila Optiva Matt 5.

tikkurila_meramorfoza-sypialni_7 tikkurila_meramorfoza-sypialni_6

Krok 6 – końcowy szlif

Pokój został uprzątnięty; na wyschniętą ścianę wróciły półki, a na swoje miejsce – meble.

Na ścianach zawisły grafiki, obraz i zdjęcia. Całość uzupełniły tekstylia w kolorach z palety Hazy oraz kobiece akcenty, takie jak różowe lustro, świece, grafiki na ścianach czy własnoręcznie wykonane szafki nocne. Eteryczności dodaje żyrandol chmurka.

tikkurila_meramorfoza-sypialni_11 tikkurila_meramorfoza-sypialni_9

Na nas nowa sypialnia Moniki robi ogromne wrażenie! Jak się Wam podoba?

PRZED:

tikkurila_meramorfoza-sypialni_2

PO:

tikkurila_metamorfoza-sypialni_glowne tikkurila_meramorfoza-sypialni_13

PS. Zajrzyjcie też do wpisu Moniki na blogu Kamperki.com 🙂

Blog marki Tikkurila

Szukasz inspiracji i ciekawych pomysłów na urządzenie wnętrza? Obawiasz się, że sam nie dasz sobie rady z remontem mieszkania i zrujnujesz swój budżet? Dobrze trafiłeś! Na blogu Tikkurila przedstawiamy porady wnętrzarskie i pokazujemy krok po kroku, jak w prosty i przystępny sposób przeprowadzić efektowne metamorfozy wnętrz.
Więcej informacji na temat kolorów, inspiracji wnętrzarskich szukaj na www.tikkurila.pl

Tikkurila. Potęga Kolorów Instagram