Looking for Something?

Malowanie komody

Gra w kolory – czyli jak malować drewniane meble

Chcesz przemalować drewniany mebel, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Jego wygląd Ci się znudził, ale nie chcesz go wyrzucać? Odważ się na małą, kolorystyczną rewolucję, nie tracąc przy okazji fortuny. Ekspert marki Tikkurila prezentuje, jak łatwo i z pomysłem wykonać metamorfozę sosnowej komody, aby zyskała nowy, atrakcyjny wygląd. Spróbuj swoich sił w domowym DIY – Twój mebel też może tak wyglądać 🙂

 

Niezbędne produkty wykorzystane do przeprowadzenia metamorfozy drewnianej komody: 

  • Tikkurila Everal Aqua Semi Matt 40 [kolory H427, K427, L427] – emalia akrylowa na bazie wody o półmatowym stopniu połysku. Przeznaczona do malowania wykonanych z drewna i metalu elementów znajdujących się wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Farba jest rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, jako produkt bezpieczny dla osób szczególnie wrażliwych i ze skłonnością do alergii. Cechuje ją łagodny, prawie niewyczuwalny zapach i krótki czas schnięcia. Paleta barw to ponad  13 tys. odcieni.

oraz narzędzia:

  • Wałek z krótkim, zwartym włosiem
  • Drobnoziarnisty papier ścierny
  • Uchwyt do papieru ściernego
  • Miękka szmatka
  • Folia lub papier do zabezpieczenia przed zabrudzeniem

Więcej o przygotowaniu mebli i powierzchni do malowania czytaj w artykule: MALOWANIE MEBLI.

Komentarze

2

Blog marki Tikkurila

Szukasz inspiracji i ciekawych pomysłów na urządzenie wnętrza? Obawiasz się, że sam nie dasz sobie rady z remontem mieszkania i zrujnujesz swój budżet? Dobrze trafiłeś! Na blogu Tikkurila przedstawiamy porady wnętrzarskie i pokazujemy krok po kroku, jak w prosty i przystępny sposób przeprowadzić efektowne metamorfozy wnętrz.
Więcej informacji na temat kolorów, inspiracji wnętrzarskich szukaj na www.tikkurila.pl

Tikkurila. Potęga Kolorów Instagram