Looking for Something?

Klasyczny wzór

Efekt dekoracyjny Klasyczny Wzór – dla kogo?

Efekt dekoracyjny Klasyczny Wzór w odcieniach szarości, to propozycja dla miłośników industrialnych aranżacji. Pełna wyrazistych żłobień ściana, odsłania swe nietuzinkowe piękno. Taka dekoracja świetnie komponuje się z nowoczesnymi meblami i designerskimi dodatkami. Ekspert marki Tikkurila prezentuje gotowy przepis, jak wykonać ten efekt ścienny samodzielnie. Prostota formy to kwintesencja „Klasycznego Wzoru“.

  

Niezbędne produkty wykorzystane do przeprowadzenia metamorfozy

 1. Preparat gruntujący Tikkurila Suprabilit – zawiera specjalną dyspersję przeznaczoną do przygotowania chłonnych podłoży przed malowaniem. Produkt wzmacnia podłoże i zmniejsza jego chłonność.
 2. Farba gruntująca Tikkurila Optiva Primer – wodorozcieńczalna farba akrylowa przeznaczona do gruntowania  ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Ujednolica powierzchnię i zmniejsza chłonność podłoża. Posiada międzynarodowy certyfikat EU Ecolabel oraz rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego; zawiera minimalną zawartość lotnych związków organicznych (LZO) – poniżej 2g/l.
 3. Tynk dekoracyjny Tikkurila Be Special Decor Retro – tynk dekoracyjny o wyraźnej strukturze i głęboko matowym stopniu połysku przeznaczony do stosowania wewnątrz pomieszczeń.
 4. Farba Tikkurila Optiva Matt 5 [kolor biały] – farba lateksowa przeznaczona do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Zapewnia jednolite wykończenie i gwarantuje bardzo silne krycie. Paleta barw to ponad 13 tysięcy odcieni. Zapewnia zwiększoną odporność powłoki na plamy, brud i kurz. Farba posiada Międzynarodowy Certyfikat EU Eco Label oraz rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego; nie zawiera rozpuszczalników organicznych (zero LZO).
 5. Bejca Tikkurila Be Special Decor Lasyr [kolor 5305] – transparentna, wodorozcieńczalna bejca o półmatowym stopniu połysku do malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Bejca tworzy powierzchnie o efektownej głębi. Paleta barw to ponad 13 tys. odcieni z wzorników Tikkurila Symphony, NCS i RAL.

Oraz narzędzia:

 •  Paca płaska
 •  Paca z ząbkami
 •  Gąbka
 •  Miękka ściereczka
 • Wiaderko z wodą – do czyszczenia narzędzi w trakcie pracy
 •  Papier lub folia do zabezpieczenia podłogi, którą również możesz odmienić. Na ten temat przeczytasz więcej tutaj.

Blog marki Tikkurila

Szukasz inspiracji i ciekawych pomysłów na urządzenie wnętrza? Obawiasz się, że sam nie dasz sobie rady z remontem mieszkania i zrujnujesz swój budżet? Dobrze trafiłeś! Na blogu Tikkurila przedstawiamy porady wnętrzarskie i pokazujemy krok po kroku, jak w prosty i przystępny sposób przeprowadzić efektowne metamorfozy wnętrz.
Więcej informacji na temat kolorów, inspiracji wnętrzarskich szukaj na www.tikkurila.pl

Tikkurila. Potęga Kolorów Instagram